Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG ma listy intencyjne z PGE, Tauronem i KGHM

0
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało trzy odrębne listy intencyjne z PGE, Tauronem i KGHM dotyczące współpracy przy poszukiwaniu i zagospodarowaniu złóż gazu z łupków na terenie Polski.

PGNiG ma listy intencyjne z PGE, Tauronem i KGHM
(Materiały prasowe)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
podpisało trzy odrębne listy intencyjne z PGE, Tauronem i KGHM dotyczące współpracy przy poszukiwaniu i zagospodarowaniu złóż gazu z łupków na terenie Polski, podała spółka w komunikacie.

- _ Zgodnie z podpisanymi dokumentami, każda z firm zadeklarowała wolę podjęcia wspólnych prac z PGNiG na wybranych obszarach wchodzących w skład posiadanej przez PGNiG koncesji Wejherowo. Poszukiwanie gazu z łupków jest priorytetem, dlatego PGNiG jest otwarte na wszystkie te projekty, które umożliwią zintensyfikowanie prac w tym zakresie _ – czytamy w komunikacie.

Podpisując listy intencyjne strony ustaliły, iż w ramach współpracy będą kierować się zasadami uczciwości biznesowej, najlepszymi praktykami i powszechnie przyjętymi zwyczajami w obrocie gospodarczym. Listy intencyjne umożliwiają wypracowanie szczegółowych rozwiązań dotyczących przyszłej współpracy, a w kolejnym etapie podpisanie stosownych umów między partnerami, podano także.

_ Podpisanie listów intencyjnych z tak liczącymi się partnerami jak PGE, Tauron i KGHM to bardzo ważny krok w kierunku zintensyfikowania poszukiwań gazu z łupków na terenie Polski _ – powiedział cytowany w komunikacie Marek Karabuła, wiceprezes PGNiG ds. górnictwa naftowego.

Koncesja Wejherowo jest jedną z 15 koncesji poszukiwawczych gazu z łupków, jakie posiada obecnie PGNiG. Według ekspertów należy do najbardziej perspektywicznych. Prace na koncesji Wejherowo PGNiG rozpoczęło w 2010 roku. Na odwiercie Lubocino-1 wykonano zabiegi szczelinowania, które potwierdziły występowanie znacznych pokładów gazu z łupków.

Polskie zasoby gazu łupkowego uznawane są za największe w Europie. Amerykańska agencja Energy Information Administration (EIA)szacuje, że wydobywalne zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą 187 bilionów stóp sześciennych (tj. ok. 5,3 biliona m. sześc.). Jest to najwyższy szacunek złóż tego gazu niekonwencjonalnego w Polsce - wcześniej szacowano je na 1,4 bln m. sześc. (Wood Mackenzie) do 3,0 bln m. sześc. (Advanced Resources International). Liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce przekroczyła już 100.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)