Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rating Polski. Moody's podnosi ocenę

0
Podziel się:

Agencja nas chwali. Należymy do najbardziej zaufanych krajów.

Rating Polski. Moody's podnosi ocenę
(włodi/CC/FLickr)

Moody's Investors Service przyznał rating Prime-1 dla polskiego zadłużenia krótkoterminowego.

[Aktualizacja: godz. 10:07]

Oznacza to, że Polska znalazła się w grupie najbardziej zaufanych krajów, które agencja poddaje ocenie. Długoterminowe zadłużenie Polski ma rating na poziomie A2, perspektywa ratingu jest stabilna.

_ - Ocena dla krótkoterminowego długu Polski jest uzasadniona poprawą płynności finansowej kraju. Rezerwy gotówkowe Polski stale rosną od 2008 roku, podczas gdy krótkoterminowe zadłużenia zmniejszyło się znacząco do poziomu poniżej 1 proc. PKB na koniec z 2011 r. A spadało. z ok. 4 proc. _ - czytamy w komunikacie.

Moody's podkreśla, że polska gospodarka jest stosunkowo duża i charakteryzuje się zrównoważonym wzrostem, co było źródłem znaczącej stabilności w okresie globalnego kryzysu finansowego.

_ - Moody's oczekuje, że wzrost PKB Polski pozostanie pozytywny, pomimo wzrostu ryzyka recesji w większych krajach Europy Zachodniej - _ czytamy dalej.

Według agencji kluczowym tematem dla Polski na lata 2012-2013 pozostanie konsolidacja fiskalna. _ - W szczególności, polityka fiskalna będzie musiała znaleźć równowagę dla sprzecznych celów, jakimi są wspieranie gospodarki i spełnienie celów dotyczących redukcji deficytu do 2013 r. - _ napisał Moody's.

Czytaj o ocenie kredytowej państw Europy w Money.pl
Rating Grecji znów w dół. Gorzej już być nie może Nawet redukcja długów nie wyeliminuje ryzyka niewypłacalności Grecji.
Grożą masową obniżką ratingów Włosi, Francuzi i Brytyjczycy drżą. Ale nie tylko oni. Na czarnej liście jest także 114 europejskich banków.
Moody's obniża rating kolejnego państwa Kryzys zadłużenia w strefie euro ujawnił znaczne luki w największych instytucjach finansowych w kraju - twierdzi agencja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)