Kobiety wciąż stanowią mniejszość w dorocznym zestawieniu najbogatszych ludzi świata magazynu Hurun. Zaledwie 15 proc. uwzględnionych w nim miliarderów to panie. Głównie to spadkobierczynie, które do tego typu zestawień trafiają dzięki dobremu urodzeniu, odpowiedniemu zamążpójściu lub korzystnemu rozwodowi.

Znacznie mniejszy udział w zestawieniu mają tzw. "self-made" biznesmenki, czyli kobiety, które samodzielnie zbudowały swoją pozycję. W tym roku Hurun doliczył się ich o 12 więcej niż w poprzedniej edycji zestawienia. W sumie 88 miliarderek,  z czego dwie trzecie to Chinki, które zdystansowały liczebnie panie z USA i Wielkiej Brytanii. Jak widać Chiny są dla kobiet najlepszym miejscem do zakładania biznesu.

Łączny majątek tych 88 niebywale zamożnych i przedsiębiorczych kobiet szacowany jest na 194 mld dol. To prawie 190 mld dol. więcej, niż łącznie posiadają najbogatsze Polki.

Pomimo tej majątkowej dysproporcji wiele łączy miliarderki znad Wisły z ich zagranicznymi odpowiedniczkami. Zobaczcie sami.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
GILZAS
2017-03-24 16:03
A trumienka malutka - nic sie nie zmieści. AMEN
Lea Tang
2017-03-21 12:23
Bo Polki glupie i biedne.
rozdać biednym
2017-03-21 06:14
jak taka bogata dziewczyna może wyczuć, czy to ona się podoba czy co innego, facet pewnie też nie do końca wie, ale ta bogata z Poznania bez forsy wydawałaby się ładniejsza, ta forsa ją po prostu szpeci
Pokaż wszystkie komentarze (41)