16 listopada 2017 r. mijają dwa lata od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. W tym czasie przyjęto 2,3 tys. stron maszynopisu przepisów podatkowych. Średnio każdego dnia przyjmowano ponad trzy strony nowych regulacji. Eksperci podatkowi firmy Grant Thornton wybrali 10 najważniejszych zmian podatkowych rządów PiS i ocenili każdą w pięciu kategoriach.

Money.pl jako pierwszy prezentuje raport "10 najważniejszych zmian w podatkach ostatnich dwóch lat". Eksperci podatkowi Grant Thornton ocenili każdą z nich w skali ocen od 0 do 5 w następujących kategoriach:

- jak istotna jest dana zmiana przepisów, czyli jak mocno ingeruje w dany obszar prawa i w działalność firmy,

- jak jest powszechna, czyli jak dużej grupy podatników dotyka,

- czy wiąże się z jakimiś utrudnieniami organizacyjnymi dla podatnika,

- czy przynosi jakieś ułatwienia organizacyjne dla podatnika,

- jaki jest wpływ danej zmiany na budżet państwa.

Na tej podstawie dla każdej ze zmian powstała ocena całościowa, będąca średnią arytmetyczną ze wszystkich ocen dla pięciu kategorii.

Na kolejnych stronach prezentujemy ranking najważniejszych zmian podatkowych rządu Beaty Szydło w kolejności od miejsca 10. do 1.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nie stac mnie na podatek
2017-11-22 14:36
ZLIKWIDOWAC PODATEK OD SPADKOW W NAJBLIZSZEJ RODZINIE PO ZMARLYCH PRZED ROKIEM 2007. PO ZMARLYCH PO ROKU 2007 NAJBLIZSZA RODZINA PODATKU NIE PLACI. TU RODZINA I TAM RODZINA. PREZESIE J KACZYNSKI TO JEST N I E S P R A W I E D L I W E. n SPADKIEM NAJCZESCIEJ SA MIESZKANIA W KTORYCH RODZINA ZAMIESZKIWALA RAZEM ZE SPADKODAWCA I PARTYCYPOWALA W KOSZTACH UTRZYMANIA NIERUCHOMOSCI ALE NIE BYLA JEJ WLASCICIELEM. TO POWINNO BYC JUZ DAWNO ZAUWAZONE PRZEZ PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC
Ekonomista
2017-11-20 19:28
Eksperci... Bez przesady. To są eksperci od kombinowania, a nie od polityki podatkowej. Na tym trzeba się rozumieć lepiej niż na kombinowaniu jak unikać płacenia podatków.
Arek
2017-11-20 13:37

podmiotów i oznacza dla budżetu państwa stosunkowo niewielki ubytek w dochodach budżetu: 270 mln zł

Szkoda, że o Krzywej Laffera "analitycy" nie słyszeli...
Pokaż wszystkie komentarze (190)