Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

100 tysięcy gospodarstw ucierpiało w czasie powodzi

0
Podziel się

Straty w rolnictwie są większe, niż początkowo szacowano.

100 tysięcy gospodarstw ucierpiało w czasie powodzi
(Olgierd Rudak)
bEiOUoUR

_ - Straty w rolnictwie z powodu tegorocznej powodzi są większe, niż początkowo szacowano _- poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Według niego klęska dotknęła około 100 tys. gospodarstw, pod wodą znalazło się 700 tys. hektarów gruntów.

W połowie czerwca szacowano, że w wyniku tegorocznej klęski ucierpiało 52 tys. gospodarstw.

Sawicki zaznaczył, że zniszczenia stanowią poważny problem i gospodarstwom tym trzeba pomóc. Dlatego resort wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na uruchomienie nowego działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2010. Minister w tej sprawie będzie rozmawiał w najbliższy poniedziałek w Brukseli z przedstawicielami KE, gdyż - jak zaznaczył - chodzi o szybkie uruchomienie pomocy dla powodzian.
Chodzi o środki na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych. Pomoc będzie przysługiwała rolnikowi, którego straty w gospodarstwie - oszacowane przez specjalne komisje - wyniosą co najmniej 30 proc. Osoba taka będzie mogła się starać maksymalnie o 300 tys. zł dofinansowania; 10 proc. mają stanowić środki własne, a 90 proc. ma pochodzić z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

bEiOUoUT

ZOBACZ TAKŻE:

bEiOUoVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)