Notowania

powódź
08.07.2010 18:35

100 tysięcy gospodarstw ucierpiało w czasie powodzi

Straty w rolnictwie są większe, niż początkowo szacowano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Olgierd Rudak)

_ - Straty w rolnictwie z powodu tegorocznej powodzi są większe, niż początkowo szacowano _- poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Według niego klęska dotknęła około 100 tys. gospodarstw, pod wodą znalazło się 700 tys. hektarów gruntów.

W połowie czerwca szacowano, że w wyniku tegorocznej klęski ucierpiało 52 tys. gospodarstw.

Sawicki zaznaczył, że zniszczenia stanowią poważny problem i gospodarstwom tym trzeba pomóc. Dlatego resort wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na uruchomienie nowego działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2010. Minister w tej sprawie będzie rozmawiał w najbliższy poniedziałek w Brukseli z przedstawicielami KE, gdyż - jak zaznaczył - chodzi o szybkie uruchomienie pomocy dla powodzian.
Chodzi o środki na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych. Pomoc będzie przysługiwała rolnikowi, którego straty w gospodarstwie - oszacowane przez specjalne komisje - wyniosą co najmniej 30 proc. Osoba taka będzie mogła się starać maksymalnie o 300 tys. zł dofinansowania; 10 proc. mają stanowić środki własne, a 90 proc. ma pochodzić z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W Opolskiem rusza naprawa wałów przeciwpowodziowych ]( http://news.money.pl/artykul/w;opolskiem;rusza;naprawa;walow;przeciwpowodziowych,67,0,641859.html )
* [ Sondaż: Państwo nie spisało się podczas powodzi ]( http://news.money.pl/artykul/sondaz;panstwo;nie;spisalo;sie;podczas;powodzi,108,0,641132.html )
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz