Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.05.2005 10:22

15 lat temu Polskie Radio nadało po raz pierwszy bezpośrednio audycję dla Polaków na Wschodzie

15 lat temu Polskie Radio nadało na falach krótkich pierwszą bezpośrednią audycję dla Polaków na Wschodzie. W 1990 roku sygnał "Radia Polonia" słychać było na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie i w Estonii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Program dla Zagranicy Polskiego Radia jest częścią radia publicznego. Zadaniem Radia Polonia jest informowanie o wydarzeniach w Polsce, założeniach polskiej polityki zagranicznej, przekazywanie wiadomości na tematy gospodarcze, w tym biznesu i inwestycji zagranicznych. Radio Polonia dostarcza słuchaczom obiektywnych i bezstronnych informacji o Polsce i polskim punkcie widzenia na wydarzenia w regionie i na świecie. W audycjach ukazywany jest obraz polskiego społeczeństwa i jego dokonań naukowych i kulturalnych.

Radio Polonia nadaje swoje audycje codziennie w 7 językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i esperanto. Na program składają się: aktualne serwisy informacyjne, przeglądy prasy, komentarze, korespondencje zagraniczne, wywiady i dyskusje, audycje literackie i magazyny literackie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz