Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

178 mln zł pożyczki na elektrownię wiatrową

0
Podziel się

Kredytu na siłownię w Margoninie udzieli Europejski Bank Inwestycyjny.

178 mln zł pożyczki na elektrownię wiatrową
(Jim Hammer/cc/Flickr)
bEhcsjFh

Europejski Bank Inwestycyjny udzieli pożyczki w wysokości 178 mln zł na farmę wiatraków o mocy 120 MW w *Margoninie w *północno-zachodniej Polsce. Będzie to największa taka elektrownia w Polsce.

_ - Będzie to znacząca pomoc dla Polski, by wesprzeć ją w realizacji celu zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych _ - napisał EBI w komunikacie prasowym. Dla całej UE ten cel wynosi 20 proc. w 2020 roku, a dla Polski 15 proc.

Farma wiatrowa w Margoninie z 60 turbinami wiatrowymi o mocy 2 MW każda ma być największą w Polsce. Projekt obejmuje również infrastrukturę przesyłową łączącą farmę wiatrową z siecią wysokiego napięcia, zarządzaną przez krajowe przedsiębiorstwo energii elektrycznej PSE.

bEhcsjFj

Za zarządzanie farmą wiatrową będzie odpowiadać EDP Renewables Polska, zaś za jej utrzymanie, w tym monitorowanie turbin wiatrowych - Gamesa Wind Polska.

W 2009 roku Europejski Bank Inwestycyjny przyznał 4,7 mld euro na projekty w Polsce, a od 2005 roku udzielił pożyczek w wysokości 746 mln euro na projekty energetyczne w całym kraju.

bEhcsjFK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)