Notowania

irak
25.04.2014 20:08

18 zabitych po serii zamachów w Bagdadzie

18 osób zginęło dziś w trzech skoordynowanych zamachach bombowych we wschodnim Bagdadzie podczas wiecu szyickiej organizacji Asaib Ahl al-Haq.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/STR)

18 osób zginęło dziś w trzech skoordynowanych zamachach bombowych we wschodnim Bagdadzie podczas wiecu szyickiej organizacji Asaib Ahl al-Haq (Liga Sprawiedliwych) - poinformowała policja oraz źródła medyczne.

Liga Sprawiedliwych przedstawiała podczas wiecu swoich kandydatów do wyborów, które odbędą się 30 kwietnia. Ładunki wybuchowe wybuchły kolejno, w chwili gdy uczestnicy wychodzili ze spotkania. Pierwszy ładunek został podłożony w pobliżu bramy wjazdowej, następnie eksplodował samochód pułapka oraz kolejna bomba.

Niektórzy sunnici i szyici oskarżają Ligę Sprawiedliwych o organizowanie zamachów oraz porywanie rodzin z ich mieszkań - pisze Reuters. Ugrupowanie odrzuca te zarzuty, twierdząc, że broni ludność Iraku przed terrorystami. Na razie żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu.

Od ponad roku przez Irak przetacza się fala przemocy niespotykanej w tym kraju od 2008 roku. W rezultacie ataków na tle wyznaniowym i innych aktów terrorystycznych w zeszłym roku zginęło w Iraku ponad 8900 ludzi, w tym ponad 7800 cywilów. Według rządu w styczniu br. zabitych zostało ponad tysiąc osób.

30 kwietnia odbędą się w Iraku wybory. Ponad 9 tys. kandydatów będzie się ubiegało o miejsca w liczącym 328 miejsc parlamencie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz