Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
14.08.2011 11:51

19 zabitych w ataku na biuro afgańskiego gubernatora

Komando talibów, zaatakowało siedzibę władz prowincji Parwan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 19 osób zginęło, a 37 zostało rannych w ataku samobójczym na siedzibę gubernatora prowincji Parwan, w środkowym Afganistanie. Większość poszkodowanych to osoby cywilne - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Wśród zabitych są urzędnicy i policjanci. Zamachowiec zdetonował ładunki wybuchowe umieszczone w samochodzie, przy wejściu do kompleksu, w którym mieściło się biuro gubernatora. Następnie do budynku wdarli się uzbrojeni napastnicy.

W chwili ataku trwało zebranie, w którym uczestniczyli m.in. gubernator prowincji i jego zastępca, przedstawiciel afgańskiego wywiadu, a także doradcy z NATO - poinformował szef lokalnej policji, który także brał udział w spotkaniu. Walki już się zakończyły.

Prowincja Parwan leży na północny zachód od Kabulu, ok. godziny jazdy samochodem od stolicy.

Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie, którzy nasilili ostatnio ataki na ludzi lub obiekty wiązane z afgańskimi władzami w Kabulu.

Agencja Reutera zauważa, że ostatnia fala przemocy w Afganistanie zbiegła się w czasie z procesem stopniowego przekazywania Afgańczykom kontroli bezpieczeństwa w poszczególnych miejscach kraju. Operacja ma się zakończyć pod koniec 2014 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t154245.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zemsta;usa;wzieli;odwet;na;talibach;za;zestrzelenie;smiglowca,87,0,889431.html) USA się mści. Za najkrwawszy atak tej wojny Talibscy bojownicy, którzy zestrzelili w Afganistanie amerykański śmigłowiec, zostali zabici przez siły koalicji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;w;afganistanie;38;osob;nie;zyje,223,0,887519.html) Katastrofa samolotu. Jest wielu zabitych Siły NATO w Afganistanie potwierdziły, ze śmigłowiec się rozbił, ale nie podały żadnych szczegółów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t153793.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;zacheca;talibow;do;rozmow,189,0,884925.html) Apel Sikorskiego: Złóżcie broń i rozmawiajcie Szef polskiej dyplomacji składa niezapowiedzianą wizytę w Kabulu.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz