Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

200 mln euro strat. Hiszpania chce rekompensaty od Niemiec i UE

0
Podziel się:

Hiszpański rząd informuje, że przez oskarżenia dotyczące ogórków zarażonych bakterią coli, pod znakiem zapytania stoi 300 tysięcy miejsc pracy w rolnictwie. Zdaniem zdaniem producentów, za bezpodstawne oskarżenia musi odpowiedzieć niemiecki rząd.

200 mln euro strat. Hiszpania chce rekompensaty od Niemiec i UE
(PAP/EPA)

Hiszpański rząd informuje, że przez oskarżenia dotyczące ogórków zarażonych bakterią coli, pod znakiem zapytania stoi 300 tysięcy miejsc pracy w rolnictwie. Zdaniem producentów żywności, za bezpodstawne oskarżenia musi odpowiedzieć niemiecki rząd.

Hiszpania podlicza straty wywołane tak zwanym _ kryzysem ogórkowym _. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Alfredo Perez Rubalcaba powiedział, że rząd nie wyklucza kroków prawnych przeciwko władzom Hamburga.

Hiszpania uważa, że została niesłusznie oskarżona i żąda rekompensaty. Przede wszystkim od Unii Europejskiej. Ministerstwo Rolnictwa chce, aby Bruksela pokryła straty, które przekroczyły już 200 milionów euro. Dlatego, zdaniem producentów, za bezpodstawne oskarżenia musi odpowiedzieć niemiecki rząd.

Producenci zwrócili się do premiera Jose Luisa Zapatero, aby zażądał od Niemiec deklaracji, z której będzie jednoznacznie wynikało, iż ogórki z Malagi nie są ogniskiem bakterii coli. Wicepremier Robalcaba uważa, że to nie wystarczy. _ _

_ -Rozważamy wszczęcie akcji prawnych przeciwko władzom Hamburga i musimy jak najszybciej rozpocząć kampanię wybielającą nasze dobre imię _ - informował Rubalcaba.

Wicepremier uważa, że za tą sprawą stoi niezdrowa konkurencja, bo - jak oświadczył - _ hiszpańska żywność jest dobra i tania _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t85796.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ogloszono;stan;gotowosci;przez;warzywa,37,0,842789.html) Ogłoszono stan gotowości. Przez warzywa Do tej pory nie zgłoszono zakażeń pokarmowych - uspokaja minister zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t140470.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zatrute;ogorki;niemcy;nakrecaja;psychoze;kontrole;na;polskich;targowiskach,149,0,841621.html) Zatrute ogórki. "Niemcy nakręcają psychozę". Kontrole na polskich targowiskach Eksporterzy ogórków z Półwyspu Iberyjskiego tracą na zamieszaniu 200 mln euro tygodniowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t140430.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;norwegii;tez;wykryto;bakterie;ehec,55,0,841527.html) W Norwegii też wykryto bakterię EHEC Zakażona nią partia hiszpańskich ogórków nie trafiła jednak do sprzedaży.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)