Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aleksander grad
08.08.2009 07:42

51 chętnych do fotela w radzie nadzorczej TVP

Minister skarbu przedstawi nazwiska kandydatów w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*W przyszłym tygodniu minister skarbuAleksander Gradprzedstawi swoich kandydatów do rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Resort nie chce ujawniać nazwisk osób, które się zgłosiły. Kandydatów jest 51 - pisze gazeta. *

Minister skarbu zwrócił się do 19 organizacji i towarzyszeń twórczych, między innymi PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, z prośbą o pomoc w typowaniu kandydatów - podkreśla _ Dziennik _. Choć czas na składanie ofert minął w zeszły piątek, to ostanie pisma z piątkową datą, wysłane pocztą, przyszły w czwartek.

W zeszłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała nowe rady nadzorcze mediów publicznych. Brakuje w nich jeszcze dwóch przedstawicieli ministra skarbu. _ Dziennik _ pisze, że nowa medialna koalicja, jaka powstała w wyniku porozumienia członków Krajowej Rady związanych z Prawem i Sprawiedliwością, lewicą i Tomaszem Borysiukiem, chce jak najszybciej usunąć z fotela prezesa TVP Piotra Farfała.

Jednak zdaniem prezesa TVP, nowa rada nie może działać bez reprezentanta ministra skarbu. Nie zgadza się z tym szef Krajowej Rady Witold Kołodziejski.

Tagi: aleksander grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz