Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

5 milionów złotych do dyspozycji premiera

0
Podziel się:

Szef rządu będzie miał do dyspozycji 5 razy więcej pieniędzy z rezerwy ogólnej budżetu.

5 milionów złotych do dyspozycji premiera
(kprm.gov.pl)

Szef rządu będzie miał do dyspozycji pięć razy więcej pieniędzy z rezerwy ogólnej budżetu. Pieniądze z rezerwy ogólnej mogą być przeznaczone na dowolny cel, w zależności od doraźnej potrzeby.

_ Rezerwę ogólną budżetu państwa, którą może dysponować premier, zwiększono z 1 do 5 mln zł, z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków odpowiednich części budżetowych _ - podało Centrum Informacyjne Rządu po posiedzeniu Rady Ministrów. Projekt rozporządzenia w tej sprawie przedłożył minister finansów.

W przeciwieństwie do rezerw celowych, pieniądze z rezerwy ogólnej mogą być przeznaczone na dowolny cel, w zależności od doraźnej potrzeby.
Zgodnie z rozporządzeniem minister finansów będzie dysponował kwotą do 1 mln zł, zamiast dotychczasowych 750 tys. zł. Jednak w każdym przypadku szef resortu finansów o przyznaniu pieniędzy będzie musiał powiadamiać premiera.

Przepisy wejdą w życie po upływie 30 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i zastąpią rozporządzenie z 28 czerwca 2006 roku.

Według ustawy budżetowej na 2010 rok ogólna rezerwa budżetowa wynosi 95 mln zł. Ustawa o finansach publicznych mówi, że rezerwa ogólna nie może być wyższa niż 0,2 proc. wydatków budżetu. Rezerwą tą dysponuje Rada Ministrów. Rząd może jednak upoważnić, w drodze rozporządzenia, premiera i ministra finansów do dysponowania rezerwą ogólną do wysokości określonych kwot, uwzględniając zróżnicowanie tych kwot.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)