Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

7 mld funtów pożyczki dla "przyjaciela w potrzebie"

0
Podziel się

Rząd Camerona zaoferował Irlandii wsparcie.

7 mld funtów pożyczki dla "przyjaciela w potrzebie"
(ec.europa.eu)
bDKpevIR

Wielka Brytania zaoferowała Irlandii dodatkową, bezpośrednia pożyczkę w wysokości około 7 mld funtów (około 8 mld euro) - poinformował _ BBC _ brytyjski minister skarbu George Osborne. Wcześniej pomoc dwustronną zaoferowała Szwecja.

(na zdjęciu: premier Wielkiej Brytanii David Cameron)

Negocjacje dotyczące szczegółowych warunków wciąż trwają, jednak Osborne oświadczył, że Irlandia to _ przyjaciel w potrzebie _ i w interesie narodowym Wielkiej Brytanii jest jej pomóc. Osborne ma wygłosić oświadczenie w sprawie dodatkowej brytyjskiej pomocy w poniedziałek w Izbie Gmin.

bDKpevIT

Premier Irlandii Brian Cowen potwierdził w niedzielę, że jego kraj uzgodnił z UE udzielenie pomocy finansowej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t117022.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;irlandii;chce;szybko;wrocic;do;gry;opozycja;mowi;o;trzech;latach,245,0,714997.html) Rząd Irlandii chce szybko wrócić do gry. Opozycja mówi o trzech latach

Według BBC Osborne i brytyjski premier David Cameron podjęli decyzję o udzieleniu pomocy Irlandii podczas ubiegłotygodniowego szczytu G20 w Seulu. Pomoc prawdopodobnie będzie miała formę pożyczek i brytyjski rząd spodziewa się, że się one zwrócą.

Również Szwecja, która podobnie jak Wielka Brytania nie jest członkiem strefy euro, zgodziła się udzielić Irlandii bezpośredniej pożyczki.

bDKpevIZ

Irlandia potwierdza prośbę o pomoc z Brukseli (ITN News, ang.):

W sobotę szwedzki premier Frederik Reinfeldt oświadczył, że jeśli jego kraj zostanie o to poproszony, może rozważyć udzielenie dwustronnej pożyczki Irlandii. Irlandzka telewizja RTE przypomniała wówczas, że Szwecja udzieliła dwustronnej pomocy Islandii i Łotwy.

_ BBC _podkreśla, że irlandzka gospodarka jest szczególnie ważna dla gospodarki brytyjskiej ze względu na wymianę handlową i rolę jej banków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t117004.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dublin;szykuje;ciecia;ministrowie;finansow;g7;chwala,1,0,714753.html) Dublin szykuje cięcia. Ministrowie finansów G7 chwalą Stojąca na progu bankructwa Irlandia poprosi o pomoc Brukselę i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/europa;pomoze;irlandii;rzad;planuje;drastyczne;ciecia,156,0,714652.html) Europa pomoże Irlandii. Rząd planuje drastyczne cięcia Francuska minister Christine Lagarde zapowiada długie negocjacje.
bDKpevJu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)