Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

,,Jan Paweł II nie potrzebuje uchwały Sejmu"

0
Podziel się:

Spory w Sejmie w sprawie upamiętnienia w ten sposób Jana Pawła II, komentuje biskup Tadeusz Pieronek.

,,Jan Paweł II nie potrzebuje uchwały Sejmu"
(Michal WARGIN/East News)
bEJkGpRx

W Sejmie trwa spór wokół uchwały w sprawie kanonizacji Jana Pawła II. Wiadomo, że uchwała nie zostanie przyjęta na tym posiedzeniu Sejmu. Po sprzeciwie SLD i Twojego Ruchu, dokument został skierowany do komisji kultury.

Sporami w Sejmie w sprawie upamiętnienia w ten sposób Jana Pawła II, jest zniesmaczony biskup Tadeusz Pieronek. _ - Nam jest potrzebne odniesienie sie do tej wielkości, bo inaczej będziemy jak szczenięta, które nie potrafią odnieść się do rzeczywistości - _ tłumaczy.

Za przyjęciem uchwały przez aklamację autorstwa PSL były PO i PiS. W projekcie czytamy między innymi, że Sejm wyraża swoją radość i wdzięczność z powodu historycznego wydarzenia, jakim jest kanonizacja Jana Pawła II.

bEJkGpRz

Projekt uchwały, upamiętniającej kanonizację Jana Pawła II, został odesłany do sejmowej komisji kultury. Poinformowała o tym marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Wyjaśniła ona, że w prezydium Sejmu nie ma zgody ani co do treści uchwały, ani co do sposobu jej przyjęcia. W tej sytuacji Konwent Seniorów postanowił skierować projekt do komisji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJkGpSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)