Rosjanin najbogatszym obywatelem Izraela

Roman Abramowicz, jeden z najbogatszych Rosjan, którego majątek szacowany jest na 11,5 mld dol., został... Izraelczykiem. Pod koniec maja przyjął obywatelstwo tego kraju korzystając z przysługującego Żydom i potomkom żydowskich rodzin tzw. prawa powrotu.

W ten sposób miliarder, udziałowiec m.in. piłkarskiego klubu Chelsea Londyn i przemysłowych gigantów Evraz i Norilsk Nickel, zadba o swoje interesy w Europie w czasie narastającego konfliktu dyplomatycznego na linii Rosja - Europa Zachodnia.

Przypomnijmy, że rezydujący w Londynie miliarder bezskutecznie ubiegał się o wydłużenie brytyjskiej wizy, zezwalającej na pobyt nad Tamizą. Abramowicz był jednym z pierwszych rosyjskich oligarchów, którzy na własnej skórze odczuli zaostrzone rygory wobec imigrantów z Rosji.

Zobacz: Roman Abramowicz bez brytyjskiej wizy. Londyn uderza w rosyjskich oligarchów, Kreml protestuje

Teraz, dzięki izraelskiemu paszportowi, Abramowicz będzie mógł nie tylko bez wizy wjeżdżać do Wielkiej Brytanii na krótki pobyt, ale także przez 10 lat będzie zwolniony z opodatkowania zysków wypracowanych za granicą.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
gosc
2018-06-13 03:59
zacznijmy od tego ze Abramowicz to zydowskie nazwisko i wszystko w temacie nakradl w rosji i ucieka do zydaela zeby nikt go nie dorwal
johnny
2018-06-13 01:54
Uciekaja do Izreala gdyz ich religia nie pozwala na wydawanie oszustow i ludzi ktorzy maja krew na rekach wobec gojow ...............
Heniek
2018-06-13 00:28
Uciekają bo się konflikt szykuje, biedni na stracenie...
Pokaż wszystkie komentarze (18)