Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stal
31.07.2013 13:02

Abramowicz zawiesza produkcję we Włoszech

Przestój produkcji ma potrwać co najmniej do końca października tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Micropix/Dreamstime)

Spółka Evraz Plc wchodząca w skład grupy górniczo-hutniczej Evraz Group, kierowanej przez Romana Abramowicza podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji zakładu stalowego we Włoszech - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Rosyjski inwestor podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu produkcji włoskiego zakładu Evraz Palini e Bertoli z powodu niesprzyjającej koniunktury rynkowej. Zawieszenie działalności zakładu zostało zaplanowane od 20 sierpnia tego roku. Przestój produkcji ma potrwać co najmniej do końca października tego roku.

Jednocześnie Evraz Palini e Bertoli zobowiązał się do wywiązania się ze wszystkich porozumień biznesowych, w tym do realizacji terminowych dostaw na podstawie działających kontraktów. Po wstrzymaniu produkcji włoskiego zakładu otrzymane zamówienia będą przesyłane do innych przedsiębiorstw należących do grupy.

Evraz Group to koncern działający w branży górniczo-hutniczej. Największym akcjonariuszem firmy jest rosyjski miliarder Roman Abramowicz. Rosyjska grupa przemysłowa ma aktywa zarówno w Rosji, na Ukrainie, jak i w Stanach Zjednoczonych, Czechach, we Włoszech oraz w Afryce Południowej. W 2012 roku Evraz Group wyprodukował 15,9 milionów ton stali.

Czytaj więcej w Money.pl
Abramowicz kopie złoto w Rosji Planuje się, że produkcja na skalę przemysłową ruszy w 2014 roku. Roczna moc przerobowa zakładu będzie wynosić do 1,5 mln ton złotonośnej rudy i około 3 ton sztabek złota Dore.
Spółki z tej branży coraz bardziej zagrożone Pracuje tutaj co najmniej 140 tys. osób. Prawdopodobieństwo upadłości jest coraz większe.
Wiedzą, jak dźwignąć branżę z kryzysu Komisja Europejska przedstawiła dzisiaj strategię dla europejskiego przemysłu stalowego, która ma na celu poprawę konkurencyjności i innowacyjności branży.
Tagi: stal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz