Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
abw
15.09.2007 11:55

ABW: 25 zatrzymań w sektorze medycznym

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 25 przedstawicieli firm medycznych i pracowników zakładów opieki zdrowotnej, podejrzanych o korupcję.

Podziel się
Dodaj komentarz

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 25 przedstawicieli firm medycznych i pracowników zakładów opieki zdrowotnej, podejrzanych o korupcję. Zatrzymań dokonano na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi.

Zatrzymane osoby pracowały w szpitalach i spółkach medycznych w 15 miastach, między innymi w w Łodzi, Białymstoku, Częstochowie, Sosonowcu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Starachowicach. Wszyscy podejrzewani są o przestępstwa korupcyjne - poinformował w komunikacie rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Wojciech Górski.

Według prokuratora wśród zatrzymanych są trzy osoby pełniące kierownicze funkcje w spółkach medycznych, pięciu przedstawicieli handlowych tych spółek, 14 osób pełniących kierownicze i decyzyjne stanowiska w szpitalach i laboratoriach szpitalnych, a także funkcjonariusz policji i lekarz.

Materiał dowodowy wykazał nieprawidłowości w przetargach organizowanych przez placówki medyczne. Chodzi o naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych.

Tagi: abw, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz