Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW i CBA ostrzegały przed Chińczykami

0
Podziel się:

Służby specjalne ostrzegały premiera, że chińska firma COVEC, która wycofała się z budowy autostrady A2, może mieć problemy z wypłacalnością.

ABW i CBA ostrzegały przed Chińczykami
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bFeqkYYB

Donald Tusk otrzymał raport o COVEC w ostatnich dniach. Centralne Biuro Antykorupcyjne i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oceniają w nim, że będziemy mieli problem z wyegzekwowaniem ewentualnych kar za porzucenie placu budowy przez chińską firmę - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Dziennik przypomina, że COVEC w Polsce i samych Chinach nie ma znaczącego majątku, a polski budżet najprawdopodobniej odzyska tylko kwotę gwarantowaną przez banki czyli najwyżej 130 mln złotych, a nie ponad 740 mln, zapisane w umowie.

Gazeta podkreśla, że ani minister infrastruktury, ani Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przed podpisaniem umowy z Chińczykami nie prześwietliły realnych możliwości firmy, ani jej doświadczenia.

bFeqkYYD
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t141153.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/chinczycy;rezygnuja;z;budowy;autostrady;a2,252,0,844540.html) Chińczycy rezygnują z budowy autostrady A2 Konsorcjum COVEC, które miało zbudować odcinek autostrady A2, między Strykowem a Konotopą zamierza zrezygnować. Jeśli zerwie kontrakt - GDDKiA będzie żądać 741 mln zł odszkodowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t140551.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;obsesji;liderow;pis;znam;troche;ich;oczy,146,0,842130.html) Tusk o obsesji liderów PiS: Znam trochę ich oczy - _ Nie chcę uczestniczyć w tej zbiorowej hipokryzji _- premier komentuje wniosek PiS o powołanie komisji śledczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t100544.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaminski;opowie;poslom;o;mafii;i;po,154,0,837530.html) Kamiński opowie posłom o mafii i PO Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się wypowiedziami byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego dotyczących Mirosława Drzewieckiego.
bFeqkYZe
KOMENTARZE
(0)