Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ACTA może zostać odrzucona? Są na to szanse

0
Podziel się:

Minister cyfryzacji Michał Boni przyznał, że Parlament Europejski może odrzucić porozumienie ACTA.

ACTA może zostać odrzucona? Są na to szanse
(Agnieszka K. Jurek/East News)

Parlament Europejski może odrzucić porozumienie ACTA. Zaapelowała o to wczoraj Partia Europejskich Socjalistów.

Minister cyfryzacji Michał Boni przypomina, że 12, 13 i 14 czerwca odbędzie się posiedzenie Parlamentu Europejskiego. 29 maja projektem zajmie się Komisja Handlu.

_ - To jest dobra ścieżka, żebyśmy przedstawiali swoje racje, przedstawiając także wątpliwości społeczeństwa wokół tego projektu. Szczególnie osób, dla których życie w sieci jest czymś codziennym i formułują różnego rodzaju obawy, które tak mocno wyraziły się w ciągu ostatnich trzech tygodni oraz podczas debaty z premierem _ - wyjaśnia Boni.

POSŁUCHAJ MICHAŁA BONIEGO:

źródło: IAR

Michał Boni zwrócił uwagę, że należy opracować nowe rozwiązania, które zapewnią w sieci równowagę między wolnością dostępu a poszanowaniem praw autorskich. Minister cyfryzacji mówi, że trzeba zastanowić się nad wprowadzeniem w Polsce nowych przepisów prawa autorskiego.

Więcej o zamieszaniu wokół ACTA czytaj w Money.pl
Ziobro przyznał: W tym Tusk jest mistrzem Politycy Solidarnej Polski zaapelowali do premiera o jak najszybsze skierowanie do Sejmu ustawy ws. ratyfikacji umowy ACTA.
Twierdzą, że te kraje muszą ratyfikować ACTA W Parlamencie Europejskim szykuje się wyrównana walka o głosy.
Nie chcą ACTA i obrażają posłankę PO W całej Polsce przeciwnicy umowy ACTA znów wyszli na ulice. Słowa premiera nie przekonały ich.
internet
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)