Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

ACTA w Holandii. Parlament wzywa

1
Podziel się:

Unia Europejska zawiesiła w lutym działania na rzecz ratyfikacji tej umowy.

ACTA w Holandii. Parlament wzywa
(Reporter Poland)

Parlament Holandii przyjął wczoraj uchwałę, wzywającą rząd, by nie podpisywał kontrowersyjnego porozumienia o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi i piractwa internetowego (ACTA).

Pod wpływem masowych protestów, wywołanych potencjalnym zagrożeniem wolności słowa i swobodnego dostępu do informacji przez ACTA, Unia Europejska zawiesiła w lutym działania na rzecz ratyfikacji tej umowy. USA przystąpiły już do ACTA. To samo uczyniły 26 stycznia bieżącego roku w Tokio Unia Europejska i 22 spośród jej krajów członkowskich.

Choć grupująca przywódców państw unijnych Rada Europejska w grudniu ub.r. jednogłośnie wyraziła zgodę na ACTA, porozumienie wejdzie w życie dopiero po ratyfikowaniu go przez wszystkich 27 krajów członkowskich, w tym Holandię.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska w czołówce. Jak zwykle w tej złej Ponad połowa oprogramowania komputerowego używanego w Polsce jest nielegalna.
Zaczęły się protesty w Niemczech. Co teraz? Nowa rzeczywistość cyfryzacji i internetu nie jest powodem, by usprawiedliwiać zwykłą kradzież.
Ludowcy chcą utrudnić podsłuchiwanie Ludowcy proponują by skrócić obowiązek przechowywania danych operatorów sieci komórkowych z dwóch lat do pół roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
niuniek
2 lata temu
W Hellmutlandii to działa od zawsze, było jeszcze przed wynalezieniem Face-dzbuka. Można powiedzieć że to swoisty prekursor nowomowy politycznej.