Notowania

glapiński
02.03.2007 11:00

Adam Glapiński na szefa LOT-u?

Adam Glapiński został szefem rady nadzorczej taniej linii lotniczej Centralwings, spółki-córki LOT-u. Politycy spekulują, że to preludium do objęcia stanowiska szefa LOT-u.

Podziel się
Dodaj komentarz

O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik przytacza rozmowę z nadzorującym LOT wiceministrem skarbu Ireneuszem Dąbrowskim, który przyznaje, że były p.o. prezesa LOT-u Tomasz Dembski zaproponował Glapińskiemu objęcie szefostwa w radzie nadzorczej Centralwings.

Skarb państwa, choć ma większość udziałów w spółce, przegrał jednak ostatnio batalię o fotel prezesa LOT-u, bo nie ma większości w radzie nadzorczej, a to do niej należy mianowanie prezesa. Minister Wojciech Jasiński nie ukrywa, że rząd będzie chciał odzyskać kontrolę nas narodowym przewoźnikiem. "W PiS nieoficjalnie mówi się, że kandydatem ministra na to stanowisko może być Glapiński" - donosi "Gazeta Wyborcza".

Zaufany człowiek premiera, zastrzegając sobie anonimowość, mówi dziennikowi: "Zapowiadaliśmy, że w radach nadzorczych spółek skarbu państwa będziemy obsadzać profesorów i doktorów ekonomii. Glapiński jest jednym z nich."

Tagi: glapiński, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz