Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Adam Hofman pozwie "Wprost"

0
Podziel się:

Sprawa ma dotyczyć artykułu we Wprost, opisującego libację parlamentarzystów PiS na Podkarpaciu.

Adam Hofman pozwie "Wprost"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEENvQaJ

Poseł PiS Adam Hofman pozwie do sądu tygodnik _ Wprost _. Zapowiedział to w Jedynce przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Błaszczak.

Sprawa ma dotyczyć artykułu we _ Wprost _, opisującego libację parlamentarzystów PiS na Podkarpaciu. Według tygodnika, poseł Hofman miał po pijanemu zachowywać się w sposób wulgarny. Błaszczak powiedział, że Hofman wyda dziś oświadczenie w tej sprawie. Dodał, że autorzy artykułu musieli korzystać ze sprzętu do inwigilacji.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, trzeba być przygotowanym na to, że jeśli PiS będzie zagrażał układowi władzy, to tego typu publikacji może być więcej.

bEENvQaL

Polityk PiS powtórzył, że wystąpi z Otwartych Funduszy Emerytalnych, gdyż został do nich zapisany z urzędu, a fundusze kapitałowe nie gwarantują uzyskania godziwej emerytury. Błaszczak powiedział, że PiS jest za dobrowolnością przynależności do OFE.

Trzeba jednak zostawić ubezpieczonym więcej czasu do namysłu i przeprowadzić długą i rzetelną kampanię informacyjną. Poseł PiS podkreślił, że aby zapewnić przyszłość systemu emerytalnego, trzeba wprowadzić skuteczną politykę prorodzinną. Polityk zwrócił uwagę, że choć rząd wydłużył urlopy macierzyńskie, nie objęło to kobiet zatrudnionych na tak zwanych _ umowach śmieciowych _.

Wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości - tak przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenia wynik wyborów uzupełniających na Podkarpaciu. W wyborach uzupełniających do Senatu kandydat PiS Zdzisław Pupa zdobył prawie 61 procent głosów. Kandydat koalicji Platforma Obywatelska- Polskie Stronnictwo Ludowe Mariusz Kawa otrzymał 21 procent, a Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski - 11 procent.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, PiS odniósł taki sukces głównie dzięki temu, że przedstawia konkretny program, a Polsce potrzebne są zmiany. Błaszczak podkreślił, że kandydatowi koalicji nie pomógł prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek odwiedził Podkarpacie. Nie pomogło mu też nieoficjalne poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ruchu Palikota. Zdaniem Mariusza Błaszczaka, wynik Zdzisława Pupy mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie konkurencja ze strony Solidarnej Polski.

bEENvQaR
Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Podkarpaciu: Wiemy, kto je wygrał W wyścigu do senatorskiego fotela zmierzyło się siedmiu kandydatów. Najbardziej zacięta walka toczyła się między politykami PiS, PO i Solidarnej Polski.
Kaczyński: PiS gotowy do wyborów, a Tusk to mały kłamczuszek Według prezesa przed wyborami, przez kilka miesięcy, powinien funkcjonować ponadpartyjny rząd.
Drzwi PiS-u są dla Godsona otwarte? Konflikt na prawicy. PiS wzywa Solidarną Polskę do niedzielenia głosów na prawicy i nie wystawiania kandydata do senatu.
Kto dzisiaj wygrałby wybory parlamentarne? W sierpniu zamiar głosowania na PiS zadeklarowało 29 proc. osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych; na PO zagłosowałoby 25 proc - wynika z sondażu TNS.
bEENvQbm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)