Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa. Hawe twierdzi, że zatrzymanie wiceprezesa bez związku z działalnością spółki

0
Podziel się:

Zatrzymanie dotyczy jego domniemanego udziału w tak zwanej aferze taśmowej - oświadczyła spółka w komunikacie.

Afera podsłuchowa. Hawe twierdzi, że zatrzymanie wiceprezesa bez związku z działalnością spółki
(Witold Rozbicki/Reporter)

Spółka Hawe w wydanym dzisiaj oświadczeniu poinformowała, że zatrzymanie jej wiceprezesa Krzysztofa R. nie ma związku z jego działalnością w spółkach z grupy kapitałowej Hawe.

aktualizacja 16:25

_ - Zatrzymanie dotyczy jego domniemanego udziału w tak zwanej aferze taśmowej _ - napisano w komunikacie.

_ - Zarząd informuje, że zgodnie z jego wiedzą, zatrzymanie wiceprezesa zarządu nie ma związku z jego działalnością w spółkach z grupy kapitałowej Hawe oraz pełnionymi przez niego funkcjami w organach tych spółek. Ww. zdarzenie nie ma wpływu na zarządzanie i działalność operacyjną spółek GK Hawe. Zarząd spółki zachowuje prawo do reprezentowania spółki w pełnym zakresie _ - dodano.

Wczoraj _ TVN 24 _i portal _ Gazeta.pl _, powołując się na nieoficjalne źródła podały, że policja i ABW zatrzymały w związku z aferą podsłuchową biznesmena Marka F., głównego akcjonariusza giełdowych spółek Hawe i ZWG.

_ - Jednocześnie w związku z informacjami dotyczącymi domniemanego udziału jednego z akcjonariuszy spółki w tak zwanej aferze taśmowej, zarząd spółki informuje akcjonariuszy, że wymieniany w mediach akcjonariusz nie zasiada w żadnych organach spółek należących do grupy kapitałowej Hawe i nie ma bezpośredniego wpływu na ich bieżącą działalność _ - podało Hawe.

Dzisiaj o godzinie 16.13 kurs Hawe spadał o 4,5 procent. Wczoraj kurs spółki spadł natomiast o 6,5 procent.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Hawe Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Krzysztof Witoń, prezes Hawe poinformował, że spółka realizuje wszystkie projekty zgodnie z harmonogramem, również te finansowane ze środków unijnych._ - Jeśli chodzi o projekt z PIR, to jesteśmy na etapie analiz biznesowych. PIR jest jeszcze przed badaniem naszej spółki. Na razie zawarliśmy porozumienie o współpracy, ostatecznej umowy jeszcze nie podpisaliśmy _ - powiedział Witoń.

Hawe w grudniu podpisało z PIR list intencyjny w sprawie potencjalnej wspólnej inwestycji, polegającej na doprowadzeniu sieci światłowodowej do 870 tys. mieszkań w całej Polsce. Łączna wartość inwestycji to 560 mln zł w ciągu 6 lat, z czego udział PIR może wynieść około 120 mln zł.

Zapytany o to, czy ze strony rady nadzorczej nie otrzymał sygnałów o chęci rezygnacji przez któregoś z jej członków odpowiedział: _ nie mam takich sygnałów. - Rada nadzorcza poprosiła o analizę i zbierze się w tej sprawie w poniedziałek _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)