Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa. Kaczyński: To kompromitacją rządu Tuska

0
Podziel się:

Kaczyński podkreślił, że to, co teraz robi władza, to nic innego jak agresywne działania przerażonej sitwy.

Afera podsłuchowa. Kaczyński: To kompromitacją rządu Tuska
(PAP/Jakub Kamiński)

Skandaliczna interwencja funkcjonariuszy ABW w redakcji Wprost, to kolejny dowód na zupełną kompromitację rządu Donalda Tuska - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem sekretarza klubu PO Pawła Olszewskiego działania ABW są zupełnie oczywiste i normalne.

Kaczyński w oświadczeniu przekazanym dziś podkreślił, że _ to, co teraz robi władza, to nic innego jak agresywne działania przerażonej sitwy, która przyłapana na łamaniu konstytucji i wszelkich standardów, panicznie boi się kolejnych publikacji prasowych na ten temat _. Według niego obecna ekipa rządząca jest w stanie posunąć się do wszystkiego, aby pozostać przy władzy.

Jak ocenił, _ swoimi dzisiejszymi działaniami władza Donalda Tuska przyznała się do winy _. _ PO nie cofa się dziś przed naruszaniem wolności słowa, tajemnicy dziennikarskiej i wszystkich tych wartości, które w wolnym świecie są podstawowymi zasadami _ - oświadczył.

_ Dlatego wszyscy, którym zależy na wolnej i demokratycznej Polsce powinni dziś stanowczo zaprotestować. Wzywam wszystkie siły polityczne, które chcą zatrzymać rządzącą dziś Polską skompromitowaną grupę, do działania i jak najszybszego odsunięcia od władzy Donalda Tuska _ - zaapelował lider PiS.

_ Tego typu działania, które podejmuje obecnie ABW są działaniami zupełnie oczywistymi i normalnymi w każdym normalnym państwie _ - powiedział Olszewski.

Jak ocenił, zarówno wszczęte postępowanie przez prokuraturę jak i czynności wykonywane przez ABW są standardowe. Pytany o słowa prezesa PiS, który w oświadczeniu wezwał wszystkie siły polityczne do protestu i do jak najszybszego odsunięcia od władzy Tuska, odparł: _ jest to absolutny bełkot _. Podkreślił, że Kaczyński _ nie zdaje sobie chyba sprawy z powagi sytuacji, kiedy konstytucyjne organy państwa są podsłuchiwane w nielegalny i przestępczy sposób _.

Tygodnik _ Wprost _ ujawnił w sobotę nagrania rozmów m.in. szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką oraz b. wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza z ówczesnym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem.

Dziennikarz tygodnika Michał Majewski ujawnił w środę ABW przyszło do redakcji _ Wprost. Rzecznik ABW Maciej Karczyński poinformował, że na zlecenie prokuratury Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego _wykonuje czynności w jednej z redakcji".

ABW i MSW nie komentują oświadczenia lidera PiS.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)