Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa. Szef wywiadu Niemiec: nie prowadziliśmy inwigilacji w USA

0
Podziel się:

Szef wywiadu USA James Clapper zapewnił wczoraj, że sojusznicy USA także prowadzą działania wywiadowcze przeciwko amerykańskim liderom.

Afera podsłuchowa. Szef wywiadu Niemiec: nie prowadziliśmy inwigilacji w USA
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Niemiecki wywiad (BND) zaprzeczył, jakoby prowadził inwigilację w USA. Takie działania nie były prowadzone z ambasady Niemiec w Waszyngtonie - powiedział szef BND Gerhard Schindler hamburskiemu tygodnikowi Die Zeit.

Szef wywiadu USA James Clapper zapewnił wczoraj, podczas przesłuchania w komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, że sojusznicy USA także prowadzą działania wywiadowcze przeciwko amerykańskim liderom.

Tego samego dnia dziennik _ Washington Post _ podał na swej stronie internetowej, powołując się na źródło w rządzie USA , że w 2008 roku niemiecki wywiad inwigilował w Stanach Zjednoczonych co najmniej 300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy są na liście celów wywiadu USA Ujawniony materiał zawiera listę wywiadowczych priorytetów USA, sklasyfikowanych według skali od 1 do 5.
Niemiecki wywiad zbiera dane dla USA Chodzi o informacje na temat telefonów komórkowych używanych w Pakistanie czy Somalii przez osoby podejrzane o terroryzm.
Amerykanie nie zrezygnują z podsłuchów Prezydent Barack Obama zapowiedział reformy by zapewnić, że stosowane przez wywiad programy inwigilacji elektronicznej nie są nadużywane.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)