Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa w rosyjskich mediach: polscy politycy tracą szansę na stanowiska w UE

0
Podziel się:

O spisku kelnerów w Polsce informuje dziś Rossijskaja Gazieta. Ironicznie dodaje, że lepiej dla podsłuchiwanych byłoby, gdyby za aferą podsłuchową stały wszechmocne rosyjskie służby.

Afera podsłuchowa w rosyjskich mediach: polscy politycy tracą szansę na stanowiska w UE
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)

O _ spisku kelnerów _ w Polsce informuje dziś _ Rossijskaja Gazieta _. Rządowy dziennik zwraca uwagę, że podsłuchane rozmowy polskich polityków mogą poważnie zaszkodzić ich ewentualnej karierze europejskiej.

Gazeta przypomina, że podejrzanymi o nielegalne nagrywanie rozmów polskich polityków są pracownicy restauracji. Ironicznie dodaje też, że lepiej dla podsłuchiwanych byłoby, gdyby za aferą podsłuchową stały wszechmocne rosyjskie służby, a nie trójka kelnerów.

Najwięcej miejsca rosyjska gazeta poświęca wypowiedziom szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, który zanegować miał korzyści płynące dla polski z sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

_ Rossijskaja Gazieta _ napisała, że skandal z podsłuchami dał powód do stawiania żądań o dymisję rządu Donalda Tuska. Dziennik sugeruje, że wypowiedzi polskich polityków dotyczące sojuszu z Waszyngtonem mogą wynikać z rozczarowań. Oprócz tego odpowiedzialni politycy rozumieją, że nie można budować bezpieczeństwa bez Rosji, a Stany Zjednoczone popychają ich do czegoś innego.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera taśmowa. PO murem przy premierze Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk powiedział, że szef rządu ma pełne wsparcie jeśli chodzi o decyzje jakie podejmuje w związku ze sprawą podsłuchów
Piechociński czeka na propozycje PO Ludowcy czekają na sugestie i scenariusze ze strony Platformy.
Belka: "Rozmawiałem o ważnych sprawach" Szef NBP broni swoich słów z podsłuchanej rozmowy z Bartłomiejem Sienkiewiczem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)