Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa w rządzie PO. Dziś przesłuchania zatrzymanych biznesmenów

0
Podziel się:

Marek F. - biznesmen, udziałowiec firmy Składy Węgla oraz giełdowej HAWE, będzie odpowiadał w związku z aferą podsłuchową.

Afera podsłuchowa w rządzie PO. Dziś przesłuchania zatrzymanych biznesmenów
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bFghowhx

Nie rozpoczęły się jeszcze przesłuchania zatrzymanych wczoraj dwóch osób w sprawie afery taśmowej. Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga tłumaczyła, że śledczy muszą najpierw przygotować się i zapoznać ze zdobytymi materiałami.

Mazur dodała, że do przesłuchań musi dojść dzisiaj - czyli przed upływem ustawowych 48 godzin od zatrzymania.

- _ Te czynności toczą się równolegle. Wykonują je prokuratorzy, równolegle funkcjonariusze ABW i CBŚ, także materiał dowody cały czas się poszerza. Co rusz przybywa nowych dokumentów i one muszą być na spokojnie przeanalizowane _ - zaznaczyła Mazur.

bFghowhz

W sprawie dotyczącej taśm Wprost postawiono zarzuty dwóm osobom, pracownikom restauracji w których nagrywani byli politycy. Prokuratorzy prowadzą śledztwo w związku z artykułem kodeksu karnego mówiącym o nielegalnym podsłuchu. Kara za to przestępstwo to grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

Przeszukania ABW w sprawie afery podsłuchowej w domu Marka F.

  • fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
  • fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
  • fot: PAP/Bartłomiej Zborowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/przeszukania-abw-w-sprawie-afery-podsluchowej-g721713.html)

Wczoraj Prokuratura Warszawa-Praga nie chciała podać informacji, kim jest drugi zatrzymany w aferze podsłuchowej. Według _ Gazety Wyborczej _, to Krzysztof R. szwagier i bliski współpracownik biznesmena Marka F.

bFghowhF

Krzysztofa R. zatrzymano w Warszawie, w siedzibie jednej z jego firm, kilka godzin po wejściu ABW do domu Marka F. Nie dostał żadnych zarzutów, a jego pierwsze przesłuchanie odbędzie się dopiero dzisiaj - twierdzi _ Gazeta Wyborcza _. Wczoraj i dziś rano trwały rewizje w jego mieszkaniu i miejscach pracy. Szukano plików z nagraniami rozmów członków rządu i dowodów na związki Krzysztofa R. z aferą.

Na razie w sprawie podsłuchowej zarzuty postawiono dwóm kelnerom z warszawskich restauracji _ Sowa i Przyjaciele _ oraz Amber Room. Prawdopodobnie przez rok podkładali podsłuchy najwyższym urzędnikom państwowym, którzy prowadzili rozmowy przy posiłkach.

Według przypuszczeń prokuratury Marek F. i Krzysztof R. kupili nagrania od kelnerów i przekazali je tygodnikowi _ Wprost _, który opublikował ich stenogramy. Obrońcy biznesmenów zapowiadają złożenie zażaleń na zatrzymanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Od 15 batalia w Sejmie. Czy opozycja obali Tuska? Premier przedstawi pełną informację o podsłuchanych rozmowach polityków PO. Szykuje się wniosek o wotum zaufania dla rządu.
Afera taśmowa: ABW zatrzymuje kolejne osoby, w tym króla węgla. A premier sobie ironizuje Donald Tusk był dziś w Budapeszcie, gdzie nie powstrzymał się od żartów z obecnej afery.
Koalicja w rozsypce? Trudny moment dla PO Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że większość posłów wspiera gabinet Donalda Tuska. _ Koalicja to rząd. Jesteśmy razem _ - twierdzi.
bFghowia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)