Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera PRISM. Merkel: Podsłuchiwanie przyjaciół? Tak być nie może

0
Podziel się:

Niemiecka kanclerz skomentowała sprawę amerykańskich podsłuchów stwierdzając, że zimna wojna już się skończyła.

Afera PRISM. Merkel: Podsłuchiwanie przyjaciół? Tak być nie może
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz pierwszy osobiście komentuje sprawę amerykańskich podsłuchów zakładanych rzekomo w przedstawicielstwach Unii Europejskiej. Szefowa niemieckiego rządu odniosła się do tematu w wywiadzie dla dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _.

Dotychczas Angela Merkel wyręczała się swoim rzecznikiem. Teraz sama skomentowała sprawę. W wywiadzie dla _ Sueddeutsche Zeitung _ powiedziała, że jeśli informacje o podsłuchach się potwierdzą to będzie to poważne zajście. - _ Podsłuchiwanie przyjaciół i to w naszych ambasadach, tak być nie może _- powiedziała niemiecka kanclerz dodając, że zimna wojna już się skończyła.

W miniony weekend tygodnik _ Der Spiegel _ podał, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego podsłuchuje rozmowy w przedstawicielstwach Unii Europejskiej w Waszyngtonie i Nowym Jorku, a w przeszłości próbowała nawet podsłuchiwać rozmowy w Brukseli. _ Der Spiegel _ opierał się na informacjach z tajnych dokumentów ujawnionych przez Edwarda Snowdena.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa Snowdena wywoła konflikt z Rosją? Sprawa Snowdena, który przebywa wciąż w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, nie powinna poróżnić Stanów Zjednoczonych i Rosji - pisze dziennik _ Financial Times _.
Snowden wystąpił o azyl polityczny w Norwegii Demaskatorski portal WikiLeaks poinformował, że Snowden poprosił o azyl 19 państw.
Snowden w końcu przerywa milczenie Była to pierwsza wypowiedź Snowdena od czasu przyjazdu do Moskwy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)