Notowania

afera solna
22.03.2012 18:05

Afera solna. Czesi boją się polskiej żywności

Z nieoficjalnych informacji, którymi dysponują Czesi, wynika, że polscy producenci żywności z zawartością soli technicznej wycofali ją po cichu z rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andipantz/iStockphoto)

*Szef czeskiej Inspekcji Rolnej Martin Klanica ostro krytykuje Polskę za niedostarczenie informacji, w których eksportowanych do Czech produktach i przetworach spożywczych znajduje się sól uznawana za szkodliwą dla zdrowia ludzi. *

Sytuacja - według Martina Klanicy - jest tym bardziej poważna, że polskie Ministerstwo Rolnictwa od blisko miesiąca milczy i nie odpowiada na pytania strony czeskiej. Czesi skarżą się też na to, że zawiódł tzw. system ostrzegania Unii Europejskiej.

Z nieoficjalnych informacji, którymi dysponują Czesi, wynika, że polscy producenci żywności z zawartością soli technicznej wycofali ją po cichu z rynku. Szef Czeskiej Inspekcji Rolnej w opublikowanym komunikacie podkreślił, że Polska postępując w ten sposób staje się niewiarygodnym partnerem. Domagać się też będzie, aby czeski resort rolnictwa zwrócił się do Komisji Europejskiej o zajęcie jednoznacznego stanowiska wobec postępowania Polski.

Czytaj więcej na temat afery solnej w Money.pl
Sąsiedzi ogłoszą bojkot polskiej żywności? Czeski minister rolnictwa Petr Bendl oświadczył, że zakaz importu polskiej żywności nie ma sensu.
Ostrzegają przed polską żywnością. Przez sól Izba producentów żywności zaleca też, by krajowy przemysł przetwórczy unikał polskich surowców.
W soli były dioksyny i toksyczne pierwiastki Jakie będą kary za aferę solną?
Tagi: afera solna, czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz