Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera szpiegowska usa-ue
13.07.2014 13:53

Afera szpiegowska w Niemczech. Merkel zawiodła się zachowaniem USA

Szefowa niemieckiego rządu podkreśla jednak, że chce kontynuować współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Chodzi o ujawniony niedawno skandal szpiegowski, w który zamieszane są amerykańskie służby. Szefowa niemieckiego rządu podkreśla jednak, że chce kontynuować współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

W wywiadzie dla telewizji ZDF Merkel nie kryła niezadowolenia z powodu najnowszej afery. W ostatnich dniach w Niemczech zatrzymano dwie osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Amerykanów.

Szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że udowadnia to, iż Niemcy i Stany Zjednoczone mają różne wyobrażenie co działalności służb wywiadowczych. Jak mówiła, nie żyjemy już w czasach zimnej wojny, kiedy nikt nikomu nie ufa.

Merkel zastrzegła, że chce aby służby obu krajów kontynuowały współpracę. Zdementowała przy tym informacje jakoby zaleciła niemieckiego wywiadowi ograniczyć kontakty ze służbami USA. W reakcji na wykrycie domniemanych szpiegów Niemcy wydaliły z kraju przedstawiciela CIA przy amerykańskiej ambasadzie. Komentatorzy mówią o najpoważniejszym od lat ochłodzeniu stosunków między obu krajami.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie ma porozumienia w sprawie atomu w Iranie - _ Musimy przezwyciężyć różnice, jeśli chcemy zrobić postęp _- powiedział sekretarz stanu USA.
Nowe prawo. Muszą być uprzejmi dla turystów Właściciele sklepów i restauratorzy oraz hotelarze mają być uprzejmi do 14 września, czyli do końca sezonu.
Putin pomoże zbudować elektrownię atomową Prezydenci Rosji i Argentyny podpisali porozumienie o współpracy w dziedzinie energetyki nuklearnej.
Tagi: afera szpiegowska usa-ue, afera szpiegowska w niemczech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz