Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera szpiegowska w Niemczech. Są podejrzani

Prowadzone jest śledztwo przeciwko kolejnej podejrzanej osobie, podejrzanej o szpiegostwo. Komu donosiła?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cezary Piwowarski/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Niemiecka prokuratura federalna poinformowała, że prowadzone jest śledztwo przeciwko kolejnej osobie, posądzonej o donosicielstwo. Nie ujawniono, dla którego kraju osoba ta miałaby szpiegować; niemieckie media twierdzą, że chodzi o USA.

Policja i prokuratorzy przeprowadzili w Berlinie przeszukanie w domu podejrzanego i w miejscu jego pracy. Nie dokonano zatrzymania. Ministerstwo obrony Niemiec poinformowało, że śledztwo jest prowadzone _ na jego obszarze _. Agencja dpa pisze, że może to oznaczać sam resort, siły zbrojne, bądź wojskowy kontrwywiad MAD.

Według gazety _ Sueddeutsche Zeitung _ eksperci uważają, że ta sprawa jest jeszcze poważniejsza niż podejrzenie, że dla CIA szpiegował jeden z pracowników niemieckiego wywiadu BND.

Tego pracownika BND aresztowano 4 lipca. Media informowały, że przyznał się do przekazywania Amerykanom szczegółowych informacji na temat niemieckiej specjalnej komisji parlamentarnej, powołanej do zbadania doniesień o inwigilowaniu obywateli Niemiec, w tym podsłuchiwaniu telefonu kanclerz Angeli Merkel, przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Ambasador USA w Berlinie John B. Emerson ponownie rozmawiał w środę w niemieckim MSZ. Oficjalnie nie przekazano żadnych informacji o tej rozmowie. Agencja dpa pisze, że przypuszcza się, iż Emerson sam poprosił o spotkanie.

Według dpa rząd niemiecki rozważa uznanie agentów tajnych służb w ambasadzie USA za osoby niepożądane. Spekuluje się, że Stany Zjednoczone same ich odwołają z Berlina, aby uprzedzić działania władz niemieckich.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm przeciwlotniczy w Tel Awiwie. Hamas zaatakował, Izrael odpowiada ogniem Pociski wystrzelono ze Strefy Gazy. W mieście ogłoszono alarm przeciwlotniczy.
Uchodźcy uciekają do Rosji. Stan wyjątkowy w... Gdy zabrakło miejsc, utworzono specjalne obozy tymczasowego pobytu, z których po kilku dniach uchodźcy przewożeni są do innych regionów Rosji.
W Afganistanie gorzej niż przed rokiem. Dowód Po raz pierwszy więcej ludzi zginęło na skutek starć z islamistami oraz ostrzału moździerzowego i rakietowego, niż przez przydrożne bomby i zamachy samobójcze.
Tagi: afera szpiegowska w niemczech, afera szpiegowska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz