Notowania

afera taśmowa
27.06.2014 15:25

Afera taśmowa. SLD nie dopuści, by rząd zamiótł sprawę pod dywan

- Treść nagrań w dużej części jest szokująca, jeżeli zważyć, że rozmawiają czołowe osobistości administracji premiera - grzmi Leszek Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

_ _- _ Treść nagrań w dużej części jest szokująca, jeżeli zważyć, że rozmawiają czołowe osobistości administracji premiera Tuska o sprawach, które są strategiczne _- mówił dziś Leszek Miller na posiedzeniu zespołu Sojuszu, który ma zająć się nagraniami opublikowanymi przez tygodnik Wprost.

Pytany przez dziennikarzy po posiedzeniu zespołu, czy będzie to _ rodzaj komisji śledczej _, lider Sojuszu powiedział, że nie. _ - Ale nie wykluczamy, że jeżeli uzyskamy materiały, które będą nas skłaniały do pisania wniosków o komisję śledczą, to tak się stanie _ - dodał.

Dopytywany, czy będzie się wzorował na zespole parlamentarnym ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, któremu przewodniczy poseł PiS Antoni Macierewicz, Miller odpowiedział: _ w niczym nie chcemy przypominać zespołu Macierewicza, zwłaszcza jeżeli chodzi o ekspertów _.

Miller mówił podczas posiedzenia zespołu, że SLD chce wykorzystać wszystkie parlamentarne instrumenty, aby nie dopuścić, by rząd zamiótł sprawę nagrań pod dywan. Dlatego - jak tłumaczył - zespół będzie wspierał parlamentarzystów SLD, aby _ wyjaśnić wiele wątków znajdujących się na tych nagraniach _

Szef SLD podkreślił, że należy odpowiedzieć na pytania _ kto i po co nagrał _, ale - jego zdaniem - brakuje zainteresowania rządu _ obszarem dotyczącym treści nagrań _. _ Doceniamy działalność agencji rządowych, które zamierzają jak najszybciej ustalić osoby, które dokonały tych nagrań, ale dla nas równie ważne jest ustalenie konsekwencji wynikających z ich treści _ - zaznaczył Miller.

W skład zespołu wchodzą m.in. szefowa sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisława Prządka i były europoseł Sojuszu Andrzej Szejna. Przewodniczy mu Wojciech Szewko z zarządu partii.

W zeszłym tygodniu _ Wprost _ opublikował m.in. treść rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza oraz prezesa NBP Marka Belki. W poniedziałek tygodnik opublikował kolejne stenogramy z podsłuchanych rozmów polityków, m.in. szefa MSZ Radosława Sikorskiego i byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego.

W poniedziałek premier Donald Tusk zapowiedział, że nie zamierza dymisjonować ministrów, których rozmowy zostały nielegalnie podsłuchane i upublicznione. Podkreślił, że dla niego kluczowe jest dziś zidentyfikowanie grupy, która działa na rzecz destabilizacji Polski. W środę wieczorem Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Tuska. Za wnioskiem było 237 posłów, przeciw wyrażeniu wotum zaufania - 203, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera taśmowa. PO murem przy premierze Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk powiedział, że szef rządu ma pełne wsparcie jeśli chodzi o decyzje jakie podejmuje w związku ze sprawą podsłuchów
Marek Belka to "najgorszy szef banku centralnego w Europie". Pójdzie pod Trybunał? Tak o bohaterze afery taśmowej pisze amerykański Bloomberg. Polscy politycy zastanawiają się, co zrobić z nim dalej.
Prezes PKN Orlen i Paweł Graś kolejnymi bohaterami afery taśmowej Na liście podsłuchiwanych osób są jeszcze m.in. Radosław Sikorski, Jacek Rostowski i Włodzimierz Karpiński.
Tagi: afera taśmowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz