Notowania

wojna w afganistanie
01.04.2013 12:50

Afganistan: oddajemy prowincję Ghazni

Teraz afgańska armia i policja będą odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)

Patrole jedynie wokół baz i wzdłuż kluczowej trasy tranzytowej łączącej Kabul z Kandaharem zwanej Highway 1. Tak od dziś będą wyglądały zadania naszych żołnierzy w Afganistanie.

Teraz afgańska armia i policja będą odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni. Nasi żołnierze będą ich wspierać tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Dowódca XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, generał brygady Andrzej Tuz uważa, że afgańska armia poradzi sobie. _ - Poziom ich wyszkolenia wskazuje na to, że wiele zadań mogą wykonywać samodzielnie - _przekonuje.

Choć polscy żołnierze nie będą już dbali o porządek we wsiach i miasteczkach prowincji, nie oznacza to, że zwiększy się ich bezpieczeństwo. Patrolowanie dróg to z powodu podkładanych tam improwizowanych ładunków wybuchowych wciąż jedno z najbardziej niebezpiecznych zadań.

Niektórzy eksperci twierdzą także, że Afgańczycy nie są jeszcze w stanie zadbać o bezpieczeństwo w Afganistanie. Oznacza to, że może wzrosnąć ilość ataków na samą bazę.
Misja Polskiego Kontyngentu Wojskowego w ramach ISAF, zakończy się w grudniu 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polscy żołnierze ruszają na nową wojnę Do Mali odleci pięciu żołnierzy wchodzących w skład polskiego kontyngentu. Potem będą kolejni.
Polscy komandosi ujęli groźnego terrorystę Mułła Saeed Rahman należał do najbardziej poszukiwanych przestępców. Podejrzewany jest o ataki na siły afgańskie i ISAF.
Tagi: wojna w afganistanie, ghazni, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz