Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afrykański pomór świń. Co minister obiecał rolnikom?

0
Podziel się:

Oczywiście, jesteśmy zadowoleni, tylko to powinno być zrobione trzy tygodnie temu - komentuje szef rolniczego OPZZ.

Afrykański pomór świń. Co minister obiecał rolnikom?
(BartCo/iStockphoto)

Widmo kolejnych rolniczych blokad oddala się. Wczoraj wydane zostały rozporządzenia znacząco łagodzące rygory uboju trzody chlewnej i przetrwarzania mięsa wieprzowego wyprodukowanego w strefie buforowej. Wkrótce ma także zostać zmniejszony jej obszar.

Takie decyzje satysfakcjonują szefa rolniczego OPZZ Sławomira Izdebskiego, który w audycji _ Najbliżej Siedlec _ na antenie Polskiego Radia RDC stwierdził, że powinny zapaść znacznie wcześniej.

- _ Oczywiście, jesteśmy zadowoleni, tylko to powinno być zrobione trzy tygodnie temu. Naprawdę, zdrowo myślący minister, wywodzący się ze wsi, powinien wiedzieć, że jego najważniejszym zadaniem jest obrona interesów rolników _ - mówił Izdebski.

Czytaj w money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/70/m211014.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swinski;kryzys;na;gieldzie;nawet;18;procent;strat;w;miesiac,80,0,1498960.html) *Świński kryzys na giełdzie. Nawet 18 procent strat w miesiąc * Eksperci przeanalizowali sytuację producentów mięsa. Zobacz prognozy. Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział , że rolnicy ze strefy buforowej, którzy ponieśli straty związane z obostrzeniami otrzymają rekompensaty.

- _ Najprawdopodobniej będzie to dopłata do jednej sztuki w granicach 36 euro. To będzie organizowane przez Agencję Rynku Rolnego i pieniądze te będą dostawali rolnicy, a nie pośrednicy _ - tłumaczył minister. Po zmianie rozporządzeń ceny skupu żywca w strefie buforowej znacząco wzrosły. W tej chwili oscylują w granicach 5 złotych za kilogram.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)