Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja Rynku Rolnego szuka prezesa. 20 osób walczy o stołek

0
Podziel się:

To już trzecia próba wyłonienia szefa tej instytucji.

Agencja Rynku Rolnego szuka prezesa. 20 osób walczy o stołek
(B4bees/CC BY 2.0/Flickr)

Dokumenty w konkursie na stanowisko prezesa Agencji Rynku Rolnego złożyło 20 osób. Obecnie komisja konkursowa weryfikuje je pod względem formalnym - poinformowała dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Zgłoszenia na stanowisko prezesa Agencji można było składać do 31 sierpnia br.

To już trzecia próba wyłonienia szefa tej instytucji. Po zdymisjonowaniu w końcu ubiegłego roku przez ówczesnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego Władysława Łukasika, ogłoszono konkurs, który nie został rozstrzygnięty. Kolejny, przeprowadzony jeszcze za Sawickiego, wyłonił dwóch kandydatów, ale został unieważniony.

Nabór składa się z trzech etapów: sprawdzenia, czy oferta odpowiada formalnym wymogom, przeegzaminowania kandydatów pod kątem kompetencji kierowniczych oraz sprawdzenia ich wiedzy i rozmowy kwalifikacyjnej. Jak powiedziała Książyk, procedura ta potrwa około trzech tygodni.

Następnie minister rolnictwa w porozumieniu z ministrem finansów przedstawi premierowi jednego kandydata.

Po zwolnieniu ze Stanowska Łukasika, obowiązki prezesa pełnił wiceprezes ARR Andrzej Łuszczewski. Obecnie Agencją kieruje wiceprezes Lucjan Zwolak, który poinformował PAP, że nie ubiega się o stanowisko prezesa.

Kilka dni temu wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke poinformował PAP, że w resorcie rolnictwa będzie jeszcze dwóch wiceministrów - jeden z nich będzie się zajmował uzgodnieniami dotyczącymi spraw europejskich, a więc będzie odpowiadał za relacje z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim. Będzie m.in. prowadził rozmowy nt. Wspólnej Polityki Rolnej. Drugi wiceminister ma zająć się sprawami rynków rolnych i nasiennictwem.

Plocke poinformował także, że na stanowisko dyrektora generalnego w ministerstwie zostanie rozpisany konkurs.

Obecnie w resorcie jest dwóch wiceministrów: sekretarz stanu Kazimierz Plocke (PO) i podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk (PSL). Premier Donald Tusk po tzw. aferze taśmowej odwołał dwóch wiceministrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister miał reformować. Już są problemy Trwają prace nad połączeniem Agencji Rynku Rolnego z Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował w środę nowy minister rolnictwa Stanisław Kalemba na swojej pierwszej konferencji prasowe, jednak nie określił, kiedy to się stanie.
Budżet 2013. Finanse tego resortu nie ucierpią Wydatki na rolnictwo, rozwój wsi, rynki rolne oraz rybołówstwo w 2013 roku, zgodnie z projektem przyszłorocznego budżetu, wyniosą 53,1 mld zł, czyli o 9,4 proc. więcej niż w tym roku.
Rolnicy przepłynęli się tratwą. Zobacz, po co Sklepowe ceny warzyw i owoców mogą być nawet o 3000 proc. wyższe niż te, które dostajemy w skupie - przekonywali rolnicy, którzy zorganizowali w tej sprawie happening.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)