Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agnieszka Jabłońska-Twaróg rezygnuje z RN ARP

0
Podziel się:

- Pragnę poinformować, że zrezygnowałam z funkcji członka rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu - poinformowała Jabłońska-Twaróg.

Agnieszka Jabłońska-Twaróg rezygnuje z RN ARP
(msp.gov.pl)

Rzeczniczka prasowa ministerstwa skarbu państwa Agnieszka Jabłońska-Twaróg rezygnuje z zasiadania w Radzie Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu. Jak wyjaśniła, propozycję powołania do rady otrzymała 28 maja.

- Zrezygnowałam z funkcji członka rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu - poinformowała Jabłońska-Twaróg.

O powołaniu jej do rady napisała "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, były minister skarbu Włodzimierz Karpiński wskazał swoją rzeczniczkę "w ostatnich godzinach przed swoim odwołaniem". Karpiński złożył rezygnację w środę, 10 czerwca. Akt odwołania prezydent Komorowski wręczył mu w poniedziałek, 15 czerwca.

Jak wyjaśniła Jabłońska-Twaróg, zarząd ARP zwrócił się do ministra skarbu z wnioskiem o zwołanie zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki 17 kwietnia. - Propozycję objęcia funkcji członka RN ARP jako przedstawiciel MSP dostałam 28 maja 2015 r. - wskazała.

Tego samego dnia resort zwrócił się do ARP z prośbą o uzupełnienie dokumentów niezbędnych do odbycia walnego zgromadzenia, które zostały przekazane 15 czerwca. - Wtedy też możliwa była organizacja WZA ARP, na którym powołano mnie do rady nadzorczej ARP - wyjaśniła.

- Jednocześnie pragnę podkreślić, że mam wykształcenie ekonomiczne - jestem absolwentką m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów dla Dziennikarzy NPB i INEPAN, a uprawnienia do zasiadania w radzie nadzorczej spółek SP zdobyłam 31 maja 2014 r., zdając państwowy egzamin - podała rzeczniczka.

Jak poinformowała "Gazeta", do Rady Nadzorczej ARP została powołana w poniedziałek również Ewa Ger, dyrektor personalna w TVP. Do momentu nadania depeszy PAP nie uzyskała jej komentarza w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK ostrzega. Nowy sposób oszustwa "W przypadku oferowania takiej usługi zawsze należy sprawdzić wiarygodność dzwoniącej osoby, przedstawianych ofert, a w przypadku wątpliwości zawiadomić odpowiednie instytucje - Policję lub Prokuraturę" - wskazał UOKiK.
Branża budowlana pilnie potrzebuje kobiet W Polsce w branży budowlanej tylko nieco ponad 7 proc. pracujących to kobiety, gdy tymczasem w Norwegii to 35 proc., a Wielkiej Brytanii 20 proc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)