Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agnieszka Królikowska nowym wiceministrem finansów

0
Podziel się

Od 2008 r. pełniła ona funkcję dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w Ministerstwie Finansów, który zajmuje się m.in. audytem i kontrolą środków unijnych.

Agnieszka Królikowska nowym wiceministrem finansów
(mf.gov.pl)
bEqHCPQR

Agnieszka Królikowska zastąpi na stanowisku wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza (na zdjęciu), powołanego wczoraj do zarządu PGNiG - poinformowało dziś w komunikacie biuro prasowe resortu finansów.

_ Z dniem 31 grudnia z funkcji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, Pełnomocnika Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej został odwołany Pan Andrzej Parafianowicz _ - napisano w komunikacie MF.

Wczoraj Parafianowicz został powołany do zarządu PGNiG, w którym będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych. Cytowany w komunikacie minister finansów Mateusz Szczurek podziękował Parafianowiczowi za lata wytężonej pracy w MF i życzył mu sukcesów i wszelkiej pomyślności na nowej ścieżce kariery zawodowej.

bEqHCPQT

MF poinformowało, że 1 stycznia miejsce Parafianowicza zajmie Agnieszka Królikowska. Od 2008 r. pełniła ona funkcję dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w Ministerstwie Finansów, który zajmuje się m.in. audytem i kontrolą środków unijnych. _ Kierowana przez nią polska Instytucja Audytowa była już kilkukrotnie pozytywnie oceniona przez Komisję Europejską a w 2011 roku również Europejski Trybunał Obrachunkowy uznał ją za jedną z najlepszych w Europie _ - napisano w komunikacie.

Królikowska ma 35 lat, jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, studiowała finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne. Na obu tych kierunkach uzyskała tytuł magistra w 2002 roku. W 2010 roku obroniła pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

_ W latach 2002-2010 była pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Instytucie Handlu Zagranicznego i Studiów Europejskich. Od 2003 roku związana z administracją publiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów, Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie oraz Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (...). Prywatnie wędruje po górach, podróżuje i fotografuje _ - napisano w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqHCPQZ
bEqHCPRu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)