Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Air Polonia zawiesiła loty

0
Podziel się:

Air Polonia zawiesiła w niedzielę wszystkie loty i wstrzymała sprzedaż biletów do odwołania - poinformował podczas konferencji prasowej prezes tej linii lotniczej Jan Litwiński.

Litwiński poinformował, że decyzja o wstrzymaniu wszystkich lotów przez Air Polonia stała się konieczna po tym, jak jej niedoszły inwestor strategiczny niespodziewane wycofał się z umowy.

"W tym tygodniu miała być zrealizowana transakcja inwestycyjna z irlandzką firmą Klaneconsult, z którą współpracowaliśmy od kilku miesięcy" - powiedział.

Wycofanie się inwestora spowodowało, że Air Polonia została pozbawiona środków na zapłatę kolejnych rat leasingowych za samoloty, co oznacza konieczność natychmiastowego zwrotu samolotów niemieckiej firmie GOAL i amerykańskiej International Lease Finance Corporation.

Litwiński poinformował, że Air Polonia została postawiona przed faktem dokonanym przez firmę irlandzką, a znalezienie innego inwestora w czasie weekendu jest niemożliwe. Na podstawie umowy inwestycyjnej Air Polonia miała otrzymać 10 mln dolarów. Prezes dodał, że zadłużenie spółki wynosi obecnie 26 mln dolarów.

Prezes poinformował, że zawarł w niedzielę umowę z innym tanim przewoźnikiem lotniczym Sky Europe Airlines. Pasażerowie Air Polonia będą mogli polecieć liniami Sky Europe za "jeden grosz". Uruchomiona została bowiem specjalna taryfa, zgodnie z którą pasażerowie Air Polonia przejęci przez Sky Europe będą musieli dokonać jedynie opłat lotniskowych.

Prezes Sky Europe Christian Mandl powiedział podczas konferencji prasowej, że jego firma "dołoży starań", aby przewieźć pasażerów Air Polonia posiadających rezerwację na odwołane loty od 6 grudnia do 26 marca 2005 roku.

Jak poinformowali przedstawiciele Air Polonia, do końca marca 2005 roku bilety zarezerwowało 53 tys. pasażerów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)