Notowania

fbi
13.03.2014 13:30

Akcja FBI. Ukraiński miliarder złapany w Wiedniu

Wniosek o zatrzymanie Dmytra Firtasza wysłało FBI, w USA zarzuca się temu Ukraińcowi korupcję i utworzenie organizacji przestępczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Cridland/CC BY 2.0/flickr)

48-letniego ukraińskiego oligarchę zatrzymano w Wiedniu na podstawie wniosku FBI o pomoc prawną - poinformowała agencja APA, dodając, że w USA zarzuca się temu Ukraińcowi korupcję i utworzenie organizacji przestępczej.

APA pisze, że zatrzymany to najprawdopodobniej Dmytro Firtasz, jeden z najbogatszych ludzi na Ukrainie.

Rzecznik austriackiego Federalnego Urzędu Kryminalnego Mario Hejl nie ujawnił tożsamości zatrzymanego. Powiedział jedynie, że ma on 48 lat i że FBI od lat prowadzi przeciwko niemu dochodzenie. Podkreślił, że jego zatrzymanie nie ma nic wspólnego z obecnymi wydarzeniami na Ukrainie.

Firtasz jest według ukraińskiego magazynu _ Fokus _ czwartym najbogatszym człowiekiem na Ukrainie. W 2013 roku jego majątek był szacowany na 3,3 miliarda dolarów. Najbogatszy oligarcha na Ukrainie, Rinat Achmetow, miał w tym czasie prawie 17 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja żąda ekstradycji oligarchy z Francji W Rosji Ablazow jest poszukiwany w związku z dochodzeniem w sprawie defraudacji środków finansowych należących do spółki akcyjnej BTA Bank.
Jak zginął Bieriezowski? Inspektor odpowiada W Windsorze inspektor policji Mark Bissell opowiadał o oględzinach zwłok oligarchy.
Syn Abramowicza będzie wydobywał ropę Arkadij Abramowicz, jeden z pięciorga dzieci rosyjskiego oligarchy, kupił spółki CenGeo Holdings.
Tagi: fbi, dmytro firtasz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz