Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
film
20.09.2012 08:36

Aktorka pozwała twórcę antyislamskiego filmu

Cindy Lee Garcia twierdzi, że ją oszukał przekonując, iż występuje w filmie przygodowym, którego akcja dzieje się na pustyni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aktorka Cindy Lee Garcia wystąpiła na drogę sądową przeciwko jednemu z twórców antyislamskiego filmu, który wywołał falę gwałtownych protestów w krajach muzułmańskich, zarzucając mu oszustwo.

W pozwie wzniesionym do sądu w Los Angeles Garcia oskarżyła jednego z twórców filmu, zidentyfikowanego jako Nakoula Basseley Nakoula (używającego również nazwiska Sam Bacile), że oszukał ją przekonując, iż występuje w filmie przygodowym, którego akcja dzieje się na pustyni.

Garcia zarzuciła w pozwie, że twórcy filmu pogwałcili jej prywatność, użyli jej wizerunku bez pozwolenia i narazili na stres emocjonalny oraz niebezpieczeństwo utraty życia.

_ - Podczas zdjęć nie padło słowo Mahomet _. _ Nie było żadnych wzmianek o religii, nie było też żadnych treści erotycznych, o których wiedziałaby powódka _ - głosi pozew.

Aktorka pozwała również, wysuwając takie same zarzuty, koncern Google i należący do niego serwis interentowy YouTube, w którym umieszczono film. Garcia domaga się usunięcia tego filmu, obrażającego proroka Mahometa, z internetu.

ZOBACZ FILM, KTÓRY WZBURZYŁ MUZUŁMANÓW (ang):

Jest to pierwszy pozew cywilny związany z tym 13-minutowym filmem, który umieszczono na YouTube pod tytułem _ Niewinność muzułmanów _.

Film, w którym Mahomet przedstawiony jest jako niezbyt rozgarnięty kobieciarz, spowodował gwałtowne protesty antyamerykańskie i akty przemocy w całym świecie islamu. W Libii zginął ambasador USA i trzech innych Amerykanów a placówki dyplomatyczne USA i innych krajów zachodnich były atakowane przez rozwścieczone tłumy w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto reakcja muzułmanów na obraźliwe zdjęcia Karykatury, które zamieścił francuski tygodnik satyryczny Charlie Hebdo, przedstawiają m.in. ortodoksyjnego żyda pchającego wózek inwalidzki z muzułmaninem.
Spalili portret Obamy. Wypędzą ambasadora? Kilkuset uczestników demonstracji przeciwko antyislamskiemu filmowi starło się z policją w pobliżu ambasady USA w stolicy Indonezji, Dżakarcie.
Płoną flagi i opony. Wzmacniają ochronę Kilka tysięcy osób protestowało w Pakistanie przeciwko wyprodukowanemu w USA antyislamskiemu filmowi Niewinność muzułmanów.
Tagi: film, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz