Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aktywa OFE urosły w styczniu o 3,2 mld złotych

0
Podziel się:

Najlepiej radziły sobie OFE Polsat, AXA, ING i Pocztylion.

Aktywa OFE urosły w styczniu o 3,2 mld złotych
(Amaxim/Dreamstime)

*Najlepiej radziły sobie OFE Polsat, AXA OFE, ING OFE, OFE Pocztylion ich aktywa zwiększyły się o ponad 2 procent. Z kolei najwolniej przyrastały w styczniu aktywa Aegon OFE i Allianz OFE, których dynamika wyniosła 1,5 proc. *

W sumie od początku roku aktywa otwartych funduszy emerytalnych zwiększyły się o 1,8 proc. czyli o 3,2 mld zł i wyniosły na koniec stycznia 181,9 mld złotych.

W styczniu najskuteczniej gromadził najmniejszy fundusz - OFE Polsat. Jego aktywa urosły o 2,1 proc.

Najwolniej rosły środki zarządzane przez Allianz Polska OFE oraz AEGON OFE (po 1,5 proc.). Oba fundusze wypracowały również jedną z najniższych stóp zwrotu, odpowiednio na poziomie 0,65 proc. i 0,62 proc. W tym czasie średni wynik dla OFE wyniósł 0,81proc.

_ - Aktywa rosły z dwóch powodów. Pierwszym był przelew środków z ZUS, który wyniósł 1,7 mld złotych _ - napisano w raporcie Analizy Online. Po drugie urosły środki gromadzone na naszych kontach emerytalnych, w sumie o 1,6 mld zł.

Najlepiej radziły sobie OFE Polsat, AXA OFE, ING OFE, OFE Pocztylion. Z kolei najwolniej przyrastały w styczniu aktywa Aegon OFE i Allianz OFE, których dynamika wyniosła 1,5 proc.

_ - Chociaż po pierwszych tygodniach 2010 roku mogło się wydawać, że przyrost aktywów OFE będzie przede wszystkim zasługa koniunktury na rynku akcji, to jednak w połowie miesiąca pojawiły się spadki. W rezultacie indeks WIG zakończył miesiąc na symbolicznym plusie, zyskując jedynie 0,18 proc. Najlepiej poradził sobie segment spółek o najmniejszej kapitalizacji, indeks sWIG80 zyskał 3,81 proc. _- podano w raporcie.

ING OFE oraz OFE PZU _ Złota Jesień _, drugi i trzeci pod względem wielkości aktywów fundusz na polskim rynku, pokonały okrągłą granicę - odpowiednio 44 mld zł i 25 mld zł aktywów na koniec stycznia.

Ranking Money.pl

fundusze
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)