Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grupa azoty
24.04.2013 09:35

Aleksander Kwaśniewski ulegl czarowi właściciela Acronu?

Tak uważa Tomasz Nałęcz, który nie wierzy, że były prezydent, Aleksander Kwaśniewski nie był świadom znaczenia jego rozmów z rosyjskim biznesmenem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

*Tak uważa Tomasz Nałęcz, który nie wierzy, że były prezydent, Aleksander Kwaśniewski nie był świadom znaczenia jego rozmów z rosyjskim biznesmenem. *

Jednocześnie przyznał, że o sprawie rozmawiał z prezydenckim doradcą Janem Krzysztofem Bieleckim i premierem, ale jedynie informował o ofercie Acronu.

Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz wątpi, by Aleksander Kwaśniewski miał tylko informować polskich polityków. - _ Jeśli były prezydent rozmawia z premierem na jakiś temat, to znaczy, że jest raczej zwolennikiem takiego rozwiązania, a nie że chce się o coś zapytać. Ale nie widzę w tym niczego nagannego _ - mówi profesor Nałęcz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA NAŁĘCZA:

Tomasz Nałęcz dodaje, że dziwi go, iż były prezydent nie zdawał sobie sprawy z pozycji Azotów w imporcie gazu do Polski. - _ Jeśli właściciel byłby rosyjski, to on mógłby zdecydować o źródłach pozyskiwania gazu, a kupując określony gaz przesądzałby o polityce gazowej państwa. Więc jeśli mnie coś dziwi, to to, że prezydent Kwaśniewski nie zdawał sobie z tego sprawy. Myślę, że po prostu uległ czarowi właściciela Acornu _- mówi Tomasz Nałęcz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA NAŁĘCZA:

Aleksander Kwaśniewski w oświadczeniu zamieszczonym wczoraj na facebooku, podkreślił że właściciela Acronu Wiaczeława Kantora poznał w roku 2004 w związku z jego działalnością jako Przewodniczącego Europejskiego Kongresu Żydów.

W tym samym oświadczeniu Kwaśniewski zapewnił, że nie brał żadnego wynagrodzenia od Acronu, a swoją działalność w sprawie Azotów zakończył na rozmowie z Bieleckim i Tuskiem. _ _

_ - Nie prowadziłem żadnych rozmów z Ministerstwem Skarbu Państwa, zaś w szczególności nie rozmawiałem na ten temat z ministrem Mikołajem Budzanowskim czy jego zastępcami _ - stwierdził Kwaśniewski.

Wczoraj Donald Tusk powiedział, że nie zostawił _ żadnych wątpliwości _ w rozmowie z Kwaśniewskim, _ jaka jest intencja rządu _ w sprawie Azotów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kwaśniewski lobbował na rzecz Rosjan? Wszyscy chcą wyjaśnień - _ Ja jestem świadkiem czegoś, czego myślałem, że świadkiem nigdy nie będę. _ - mówi Adam Hoffman.
Schetyna: Komuś zabrakło wyobraźni Nie doceniono politycznej wagi memorandum gazowego - uważa Grzegorz Schetyna.
Jamał II korzystny. Ale tylko dla Rosji Zdaniem rosyjskich analityków, Polska chce zarobić na tranzycie. Czy to się uda?
Tagi: grupa azoty, aleksander kwaśniewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz