Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Algieria i Polska partnerami w energetyce?

0
Podziel się

Wiele polskich firm wyraża zainteresowanie inwestowaniem w Algierii, dotyczy to m.in. PGNiG.

Algieria i Polska partnerami w energetyce?
(kprm.gov.pl)
bDyYafzF

Możliwości rozwoju partnerstwa w sektorze energetyki były głównym tematem rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, który składa wizytę w Algierii - podała algierska rządowa agencja informacyjna APS.

_ - Przedyskutowaliśmy wiele dziedzin współpracy, zwłaszcza zakupu i sprzedaży gazu i ropy naftowej, użytkowania energii odnawialnej i możliwości rozwoju współpracy przedsiębiorstw obu państw, zarówno państwowych, jak i prywatnych _ - powiedział algierski minister energetyki i górnictwa Szakib Chelil po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem.

Wiceszef polskiego rządu, którego wizyta ma trwać dwa dni, oświadczył - jak podaje ASP - że rozmowy obejmą także sektor przemysłowy, rolny i obronny.

bDyYafzH

Według algierskiej agencji wiele polskich firm wyraża zainteresowanie inwestowaniem w Algierii; dotyczy to m.in. spółki PGNiG, która - jak pisze ASP - liczy na otwarcie stałego przedstawicielstwa w Algierii.

Wartość wymiany handlowej między Polską a Algierią wyniosła w 2009 roku 378 mln dolarów.

Polska sprzedaje do tego kraju głównie mleko w proszku, lecz także urządzenia przemysłowe, kosmetyki i produkty chemiczne. Algieria eksportuje do Polski ropę naftową i paliwa.

bDyYafzN
bDyYafAi
KOMENTARZE
(0)