Notowania

algieria
14.02.2010 07:30

Algieria i Polska partnerami w energetyce?

Wiele polskich firm wyraża zainteresowanie inwestowaniem w Algierii, dotyczy to m.in. PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Możliwości rozwoju partnerstwa w sektorze energetyki były głównym tematem rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, który składa wizytę w Algierii - podała algierska rządowa agencja informacyjna APS.

_ - Przedyskutowaliśmy wiele dziedzin współpracy, zwłaszcza zakupu i sprzedaży gazu i ropy naftowej, użytkowania energii odnawialnej i możliwości rozwoju współpracy przedsiębiorstw obu państw, zarówno państwowych, jak i prywatnych _ - powiedział algierski minister energetyki i górnictwa Szakib Chelil po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem.

Wiceszef polskiego rządu, którego wizyta ma trwać dwa dni, oświadczył - jak podaje ASP - że rozmowy obejmą także sektor przemysłowy, rolny i obronny.

Według algierskiej agencji wiele polskich firm wyraża zainteresowanie inwestowaniem w Algierii; dotyczy to m.in. spółki PGNiG, która - jak pisze ASP - liczy na otwarcie stałego przedstawicielstwa w Algierii.

Wartość wymiany handlowej między Polską a Algierią wyniosła w 2009 roku 378 mln dolarów.

Polska sprzedaje do tego kraju głównie mleko w proszku, lecz także urządzenia przemysłowe, kosmetyki i produkty chemiczne. Algieria eksportuje do Polski ropę naftową i paliwa.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: algieria, poslka, handel, gospodarka, pawlak, wiadomości, wiadmomości, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz