Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na świecie
12.09.2011 12:34

Almunia pewien, że nie będzie recesji

Komisarz ds. konkurencji UE Joaquin Almunia uważa, że nie można wykluczać potrzeby ratowania kolejnego zadłużonego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komisarz ds. konkurencji UE Joaquin Almunia ocenił w rozmowie z dziennikiem _ Expansion _, że biorąc pod uwagę _ wszystko, czego nauczyliśmy się w trakcie tego kryzysu _, nie można wykluczać potrzeby ratowania kolejnego zadłużonego kraju.

W wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika gospodarczego, który ukazał się w poniedziałek, pytany, czy okres planów ratowania poszczególnych krajów skończył się, odpowiedział: _ Należy oczekiwać, że tak. Jednak przy tym wszystkim, czego się nauczyliśmy podczas tego kryzysu o minimalnych prawdopodobieństwach, które ostatecznie się zrealizowały, uważam, że nie możemy być pewni, że więcej do tego nie dojdzie _.

Według niego _ zależy to od sytuacji gospodarczej i wpływu tej sytuacji na organizacje i system finansowy _. _ Opracowuje się prognozy, a brakuje podejmowania niezbędnych decyzji, odwagi politycznej, by je wprowadzać, by koordynować działania w najlepszy możliwy sposób _ - ocenił.

Alumnia odrzuca jednak możliwość nowej recesji, o której mówi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. _ Jedną sprawą jest mówienie o spowolnieniu, które jest rzeczywistością, a inną o recesji. Recesja to "wzrost negatywny", a stopy wzrostu PKB w strefie euro, Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, są dodatnie _ - podkreślał.

Grecja, Portugalia i Irlandia zostały objęte w ostatnich miesiącach planami pomocy finansowej. Grecja ogłosiła w niedzielę, w oczekiwaniu na odblokowanie kolejnej transzy pomocy i inne ważne dla przyszłości kraju i strefy euro decyzje, kolejne oszczędności mające na celu ograniczenie jej długu publicznego.

Spotkanie ministrów G7, które odbyło się w weekend, najprawdopodobniej nie uspokoi rynków, na których już w piątek doszło do paniki. Giełdy europejskie w poniedziałek na otwarciu kontynuowały spadki, obawiając się bankructwa Grecji i rozszerzenia kryzysu zadłużenia publicznego na inne kraje, jak Hiszpania czy Włochy - pisze agencja AFP.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;zabrala;glos;nie;jest;dobrze,196,0,898500.html) Lagarde zabrała głos. Nie jest dobrze To pierwsze znaczniejsze wystąpienie szefowej MFW od czasu przejęcia sterów funduszu od Dominique'a Strauss-Kahna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t129092.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/w;tym;kryzysie;gieldy;zareaguja;inaczej;co;sie;zmienilo,57,0,894009.html) W tym kryzysie giełdy zareagują inaczej. Co się zmieniło? Prof. Gomułka mówi o tym, czy Polska wpadnie w recesję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t96383.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/van;rompuy;zapewnia;strefie;euro;nie;grozi;nowa;recesja,234,0,893674.html) Van Rompuy zapowiada przyszłość eurolandu Ani w strefie euro, ani na skalę globalną nie grozi nam nowa recesja, powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.
Tagi: kryzys na świecie, kryzys, almunia, świat, recesja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz