Notowania

amazon
07.10.2013 10:32

Amazon otworzy w Polsce trzy centra logistyczne. Do 2015 roku

W ciągu trzech lat od ich powstania utworzone zostanie aż 6 tys. miejsc pracy - poinformowali dzisiaj przedstawiciele spółki na konferencji prasowej w resorcie Janusza Piechocińskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W ciągu trzech lat od ich powstania utworzone zostanie aż 6 tys. miejsc pracy - poinformowali dzisiaj przedstawiciele spółki na konferencji prasowej w resorcie Janusza Piechocińskiego.

Dwa pierwsze centra logistyczne powstaną w okolicach Wrocławia i Poznania, a ich otwarcie planowane jest na sierpień 2014 r. Kolejne centrum we Wrocławiu zostanie otwarte do połowy 2015 r.

_ - Jesteśmy podekscytowani wejściem firmy Amazon do Polski. Otwarcie trzech ogromnych centrów logistycznych i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy jest bez wątpienia kamieniem milowym dla naszego dalszego wzrostu gospodarczego _ - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Amazon.com to firma z Seattle w Stanach Zjednoczonych specjalizująca się w sprzedaży przez internet i jeden z pionierów tego typu biznesu. Początkowo Amazon.com był księgarnią internetową, ale wkrótce rozszerzył asortyment na inne produkty. Obecnie jest jedną z największych na świecie internetowych firm handlowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie ma potrzeby zwiększania rezerw paliw" Napięta sytuacja wokół Syrii winduje ceny ropy, ale wicepremier Janusz Piechociński przekonuje, że mamy wystarczające zapasy.
"Mamy do wydania jeszcze 4 mld złotych" Wicepremier apeluje do przedsiębiorców, aby zaangażowali się w wydawanie tych pieniędzy.
Zwolnienia podatkowe na firm nie znikną Rząd zdecydował się na przedłużenie ich funkcjonowania do 2025 roku. Dzięki nim Polska jest atrakcyjnym krajem do lokowania inwestycji zagranicznych.
Tagi: amazon, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz