Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amazon w Polsce. Sześć tysięcy osób znajdzie pracę

0
Podziel się

Spółka zapowiedziała, że otworzy trzy wielkie centra logistyczne. Sezonowo może zatrudniać nawet do 15 tysięcy osób.

Jeff Bezos, szef Amazona</br>
Jeff Bezos, szef Amazona</br> (Na zdjęciu Jeff Bezos, fot. James Duncan Davidson, Portland/CC BY 2.0/wikimedia)
bDztRsbV

Amazon planuje otwarcie trzech wielkich centrów logistycznych w Polsce do 2015 roku. W ciągu trzech lat od ich powstania utworzone zostanie 6 tys. miejsc pracy - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej w resorcie gospodarki.

Dwa pierwsze centra logistyczne powstaną w okolicach Wrocławia i Poznania, a ich otwarcie planowane jest na sierpień 2014 r. Kolejne we Wrocławiu zostanie otwarte do połowy 2015 r. W każdym z nich pracę znajdzie 2 tys. pracowników stałych oraz 3 tys. pracowników tymczasowych w czasie przedświątecznym. Każde z centrów będzie zajmowało powierzchnię około 95 tysięcy metrów kwadratowych (czyli około 13 boisk piłkarskich)._ _

_ - Jesteśmy podekscytowani wejściem firmy Amazon do Polski. Otwarcie trzech ogromnych centrów logistycznych i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy jest bez wątpienia kamieniem milowym dla naszego dalszego wzrostu gospodarczego _ - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

bDztRsbX

Spółka podała, że chce zainwestować w Polsce w związku z rosnącym popytem ze strony klientów w całej Europie. Jednym z kluczowych powodów decyzji była lokalizacja Polski w centrum Europy oraz bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami.

_ - Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz, że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie _ - powiedział Tim Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę.

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy. Rekrutacja pracowników rozpocznie się w październiku tego roku.

Wicepremier Janusz Piechociński podkreślił, że Polska w tym roku zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem nowo utworzonych miejsc pracy. – _ Inwestorzy cenią nas za stabilność polityczną, gospodarczą oraz przewidywalność społeczną _ – powiedział wicepremier. – _ Liczymy, że inwestycja Amazona przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego naszego kraju _ – zaznaczył. Dodał, że w latach 2004–2012, skierowane do Polski bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły ponad 97 mld euro.

bDztRscd

Amazon jest, działającym od 1995 roku, wiodącym przedsiębiorstwem na świecie specjalizującym się w handlu internetowym. Amazon prowadził e-sprzedaż książek, muzyki i oprogramowania komputerowego. Aktualnie asortyment produktów oferowanych przez koncern jest bardzo różnorodny. Istotnym elementem w strategii przedsiębiorstwa jest rozwój nowoczesnych technologii IT: oprogramowania i sprzętu komputerowego.

Siedziba główna Amazona mieści się w Stanach Zjednoczonych w Seattle. Koncern zatrudnia 97 tysięcy osób w placówkach na całym świecie. Europejski oddział ulokowany jest w Luksemburgu. Roczna wartość przychodów wygenerowanych przez przedsiębiorstwo w 2012 roku wyniosła 61 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

bDztRsce
bDztRscy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)