Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amber Gold dostanie zwrot od fiskusa?

0
Podziel się:

Skarb Państwa może być winien gdańskiej spółce wiele milionów złotych.

Amber Gold dostanie zwrot od fiskusa?
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Skarb Państwa jest winny 11 mln złotych spółce Amber Gold w upadłości. Aby upozorować zyski, firma płaciła od nich podatki - nienależne, które teraz może odzyskać.

Ze sprawozdania zarządcy przymusowego spółki, wynika, że Amber Gold powinien oddać łącznie 677 mln złotych 24 tysiącom osób - pisze _ Gazeta Wyborcza _. Majątek firmy to 105 mln złotych. Z tego w pierwszej kolejności zostaną zapłacone zaległości wobec ZUS - 13 mln i pracowników. Z kolei fiskus chce zwrotu 6 mln złotych VAT. Syndyk spółki liczy jednak, że odzyska od niego 11 mln nienależnego podatku - donosi gazeta.

Pensje kierownictwa przekraczały kilkanaście tysięcy złotych. Samochody służbowe dostała blisko połowa z 350 pracowników firmy, a wszystkich wyposażono w nowoczesne smartfony, które właśnie są odbierane przez syndyka. Wartość telefonów wynosi 563 tys. zł.

Wierzyciele firmy liczą też na odzyskanie pieniędzy, które powędrowały w postaci darowizn między innymi na produkcję filmu o Lechu Wałęsie. Prawnicy chcą też podważyć transakcje, jakie zawierała spółka - między innymi dotyczące nieruchomości. Podejrzewają, że Amber Gold mógł mocno za nie przepłacać, podobnie jak za usługi czy towary dostarczane dla OLT Express.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiskus ujawnił, kto jest podejrzany. Pełna lista Resort finansów ujawnił grupy podatników, które mogą być podejrzane o ukrywanie dochodów.
Zalegasz u fiskusa? Będą wyższe odsetki Od 10 maja 2012 r. obowiązują nowe, wyższe odsetki od zaległości podatkowych.
"Pogwałcili prawo". Pozwał do sądu Fiskusa Protestuje przeciwko grzywnie za uchylanie się od podatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)