Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amber Gold zmusi posłów do powrótu z wakacji? Chcą wyjaśnień od Tuska

0
Podziel się:

Jego zdaniem Donald Tusk powinien poinformować, co wiedział na temat sytuacji finansowej firmy Amber Gold.

Amber Gold zmusi posłów do powrótu z wakacji? Chcą wyjaśnień od Tuska
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk zapowiedział, że jeśli premier Donald Tusk w ciągu dwóch dni nie zabierze głosu na temat sytuacji finansowej firmy Amber Gold, to Solidarna Polska będzie się domagała zwołania w trakcie wakacji nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu._ _

_ - Jeśli pan premier nie zajmie stanowiska w tej sprawie, Solidarna Polska będzie się domagała zwołania podczas wakacji nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu _ - powiedział Mularczyk na konferencji w Sejmie.

Jego zdaniem Donald Tusk powinien poinformować, co wiedział na temat sytuacji finansowej firmy Amber Gold, a także sytuacji należącej do niej firmy lotniczej OLT Express.

W przesłanym premierowi liście przewodniczący klubu SP napisał m.in., że _ około 50 tysięcy zrozpaczonych i rozgoryczonych klientów firmy Amber Gold nie wie czy odzyska swoje pieniądze, które powierzyli w dobrej wierze tej instytucji finansowej _.

_ Jak donoszą media Pan Premier był informowany o trudnej sytuacji finansowej Amber Gold. Ponadto właściciel firmy Amber Gold oraz OLT Express - Pan Marcin Plichta jest bardzo dobrze znany gdańskiemu środowisku Platformy Obywatelskiej i dotychczas cieszył się on poparciem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (członka Platformy Obywatelskiej), a także płacił wynagrodzenie Pańskiemu synowi - Michałowi Tuskowi _ - czytamy w piśmie SP.

O swojej pracy w Porcie Lotniczym w Gdańsku i współpracy ze spółką OLT Express Michał Tusk opowiedział w wywiadzie dla trójmiejskiej _ Gazety Wyborczej _. M. Tusk mówił, że jego ojciec nie był zachwycony tym, iż syn zatrudnił się na lotnisku. _ - Ale też nie powiedział jednoznacznie, bym tam nie szedł _ - powiedział syn premiera.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Amber Gold podał na stronie internetowej, że dziś po godz. 12 ruszą wypłaty zaległych kwot z zakończonych lokat. Po południu pracownicy oddziałów nie udzielali jednak w tej sprawie informacji, a klienci czekali na przelewy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes Amber Gold w prokuraturze. Co dalej? Marcin Plichta był przez kilka godzin przesłuchiwany w prokuraturze w związku ze złożonym przez niego w piątek doniesieniem na Komisję Nadzoru Finansowego.
Amber Gold obiecał pieniądze. Już po terminie Pracownicy oddziału nie informowali, czy realizowane są wypłaty z tytułu zakończonych już lokat.
Amber Gold obiecuje: Wypłaty już po godzinie... Odsetki karne z tytułu opóźnienia w wypłacie zostaną przelane osobnym przelewem w terminie 10 dni od daty wypłaty środków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)