Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie ostrzegają przed bombami w samolotach do Soczi

0
Podziel się:

Amerykański resort bezpieczeństwa narodowego ostrzegł, że terroryści mogą przemycić materiały wybuchowe na pokład samolotów w tubkach od past do zębów.

Amerykanie ostrzegają przed bombami w samolotach do Soczi
(PAP/EPA)

Amerykański resort bezpieczeństwa narodowego ostrzegł linie lotnicze latające do Rosji, że terroryści mogą przemycić materiały wybuchowe na pokład samolotów w tubkach od past do zębów.

Ostrzeżenie trafiło do przewoźników oferujących bezpośrednie loty na terytorium Federacji Rosyjskiej, w tym tych, którzy latają z USA - powiedział przywoływany przez Associated Press anonimowy urzędnik ministerstwa. Tłumaczył też, że tak ukryte ładunki mogą zostać złożone w trakcie lotu lub po przylocie na olimpiadę.

Departament bezpieczeństwa narodowego tłumaczył jednak, że _ nie ma informacji o konkretnym zagrożeniu dla kraju w tym momencie _. W oświadczeniu zaznaczył, że _ regularnie dzieli się informacjami z partnerami krajowymi i zagranicznymi, w tym tymi, którzy mają związki z wydarzeniami międzynarodowymi, takimi jak igrzyska olimpijskie w Soczi _.

W Stanach Zjednoczonych bezpośrednie loty do Rosji oferują tylko amerykańska Delta oraz rosyjskie Aerofłot i Transaero. Przeloty czarterowe do Rosji, w tym do Soczi, oferują linie United Airlines, będące oficjalnym przewoźnikiem amerykańskiej reprezentacji na olimpiadzie zimowej.

  1. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się w piątek.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)