Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykański rząd nie będzie ratował GM

0
Podziel się

Obama: Moją preferencją było całkowite powstrzymanie się od ingerencji.

Amerykański rząd nie będzie ratował GM
(PAP/EPA)
bEqfIHCd

Barack Obama był przeciwny _ jakiejkolwiek interwencji _ państwa wobec giganta motoryzacyjnego General Motors. _ - Ale jedyną alternatywą była likwidacja i bankructwo tej instytucji _- przyznał prezydent USA.

- _ Moją preferencją było całkowite powstrzymanie się od ingerencji. Ale alternatywą była likwidacja, bankructwo, w rezultacie którego wielka instytucja, mająca olbrzymi wpływ na naszą gospodarkę po prostu rozpadłaby się _ - mówił Obama w amerykańskiej telewizji.

bEqfIHCf

POSŁUCHAJ WYSTAPIĘNIA OBAMY (CNN,ang):

Jeszcze przed wywiadem administracja Obamy wyraziła zadowolenie z przejęcia, należącego dotychczas do General Motors, niemieckiego Opla przez kanadyjsko-austriackie konsorcjum Magna, produkujące części samochodowe. _ - To jest pozytywne posunięcie dla całego przemysłu samochodowego _ - powiedział agencji Reuters anonimowy przedstawiciel Białego Domu.

Na mocy porozumienia Opel już w sobotę po południu trafił pod zarząd powierniczy. Niemiecki rząd udostępni zaś koncernowi niemal natychmiast 1,5 mld dolarów kredytu pomostowego. Porozumienie ma pozwolić na uratowanie Opla, zatrudniającego w Niemczech 25 tysięcy ludzi, przed podzieleniem losu General Motors, dotychczasowego właściciela niemieckiego producenta aut, który stoi w obliczu bankructwa.

bEqfIHCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)